Huldiging Haagse Jood [51 lB)egrijp mij niet verkeerd. Ik vind het zalig om afgedroogd te worden. Maar dan wel door een lekkere Australische na een heerlijke seksuele douche en niet door een tot wereldploeg verheven Salzburg dat strak staat van de....isostar? Het leek wel of 'onze' jongens pannenkoeken met dikke stroop hadden gegeten in plaats van pasta. God allemachtig, wat waren ze traag man! Terwijl die overschatte blikjes red buil als idioten te keer gingen. Tja, en als je dan ook al niet een bal over vijf meter kan passen heb je inderdaad niets te zoeken in Europa. Een keiharde conclusie; maar helaas wel de waarheid. Gisteren kwam ik na 'mijn' Europese tour aan in de mooiste stad ter wereld. Het mooie is dat bijna alle toeristen waar ik al ruim twee weken mee op weg was precies hetzelfde dachten. Of ze nu uit Australië, China of de VS komen... Mokum is the place to be. Een laid-back place waar je jezelf relaxed voelt en waar alles schijnt te kunnen en ook te mogen. Nou ja, alles...??? Een huldiging van de grootste club van het land zit er niet in. Dat wil zeggen: niet op de plek waar het zou moeten in ieder gaval. De eerder genoemde landen zijn toch gerenommeerde sportlanden. Maar probeer maar eens aan die gasten uit te leggen dat de huldiging van het landskampioenschap van de nationale sport op een parkeerplaats is of op een soort van braak liggend terrein naast het stadion. Daar kunnen zelfs deze open minded travellers niet bij. En ik uiteraard al helemaal niet. Het meest vreselijke is echter dat er over een aantal weken gewoon 50.000 van die idioten zich weer laten lokken naar diezelfde plek als het afgelopen jaar. Zijn we dan met z'n allen zo mak geworden dat we gewoon op een of ander graslandje gaan staan om onze club te huldigen??? Ik zie de volgende stap ook al voor me: de gemeente Amsterdam gaat klagen dat het graslandje is beschadigd en dat de plaggen erbij liggen. Voordat je het weet lijkt het op het veld van de Amsterdam Arena. Dusvolgende jaar maar op de snelweg huldigen? Het enige wat daar dan nog kapot kan is de vangrail. Ja, het is Ajax.dus gekker kan het altijd. gezellig toch. Dan blijft Amsterdam gewoon weer voor de Amsterdammers. Ik heb in geen enkel opzicht respect voor die club uit 010, de kakkerlakken zelf en hun volgelingen. En dan moet ik altijd denken aan de Jostiband. Toch moet ik mijn excuses maken aangezien de Jostiband in tegenstelling tot die gasten uit 010 wel het maximale uit de mogelijkheden haalt. Dus is dit eigenlijk een grove belediging van de Jostiband. Maar één ding moet je de kakkerlakken wel nageven: als zij in 2159 (positief gedacht voor hen) weer eens kampioen worden denk ik niet dat zij het op een graslandje gaan vieren. Zij zullen het gewoon vieren waar het hoort. Het ironische is dat je het in hun geval beter wél op een graslandje kan vieren. Tuurlijk begrijp ik dat er wel eens iets sneuvelt tijdens een huldiging. Drank, Vechtpartijtjes e.d. Het hoort er helaas allemaal bij. Wat ik niet begrijp, is dat je je eigen stad in puin wil leggen voor tijdens of na de huldiging. In 010 schijnen ze daar overigens een sport van de maken. Ergens heb ik het idee dat ze het dorp een ander uiterlijk willen geven. Ik ben het overigens volledig met ze eens, hun dorp ziet er inderdaad niet uit maar waarom het uiterlijk van 15 mei 1940??? En nu had ik het hiervoor alleen nog maar over een klein clubje uit 010. Je kan je bijna toch niet voorstellen dat clubs als Real Madrid, Barcelona en Manchester United de tradities weggooien en dan maar op een parkeerplaats gaan staan? Laten we in ieder geval hopen dat de club en de gemeente een keer de ogen openen en tradities weer in ere herstellen. Zo niet, dan lijkt het mij niet meer dan logisch de vrijmarkt van Koningsdag te verplaatsen naar P2 en het Arenapark....ook Pagina 27 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 28