ra Het bezoek van Cambuur-supporters zorgde voor de nodige problemen. Zij mochten met vrij vervoer naar Amsterdam komen en kozen massaal voor een vrijwillige treinreis vanuit Leeuwarden. Voor een kaartje in het gastenvak betaalden ze 26,50. Voor de georganiseerde busreis bedroeg de prijs 35,00 en 30,00 voor leden van de Kern van Cambuur. De bussen kwamen niet verder dan Diemen en op een enkeling na werd alle Friezen de toegang tot het uitvak geweigerd. AZ-uit Een uitwedstrijd bezoeken in het Noord-Hollandse Alkmaar lijkt gelijk te staan aan een autocombi. Alle clubs die tot heden de wedstrijd AZ-uit op hun programma hebben gehad, mochten met de auto afreizen om onderweg weliswaar hun kaart 'om te wisselen' langs de snelweg. De Ajax-supporters doen dit langs de A9 bij restaurant Twaalfmaat en betalen 21,77 voor deze uitwedstrijd in de competitie en 18,02 voor de bekerwedstrijd. De kaartprijzen voor uitwedstrijden van Ajax zijn overigens nooit afgerond. Volgens Ajax en de supportersverenigingen zijn de kosten al hoog genoeg en de club laat de supporter betalen wat de kosten zijn. Het kaartje bestaat uit de kaartprijs, verzekering, vervoer (bij buscombi) en de kosten van het kaartverkoop systeem (Primera of online) waarbij er online een korting wordt gegeven omdat dit systeem goedkoper is. De supporters van FC Twente hebben tot dusver de hoogste prijs betaald voor eveneens een autocombi. Zij betaalden 25,00 in tegenstelling tot de supporters van ado den haag. Zij mochten een bedrag van 11,00 ophoesten om hun club in Alkmaar te zien spelen. FC Twente-uit De ontvangst bij FC Twente is bij velen ondertussen bekend. Eten en drinken mag niet worden meegenomen op het uitvak, wat door diverse supporters van meerdere clubs als zeer storend wordt ervaren. Onder andere NAC, NEC, RKC en SC Heerenveen waren met eigen vervoer welkom in Enschede; FC Groningen mocht komen met een autocombi 26,00). Ajax- en feyenoord fans dienden per georganiseerd busvervoer te arriveren. Beiden konden kiezen om bij hun eigen stadion □p te stappen of op steenworp afstand van de Grolsch Veste, namelijk in Hengelo. Ajacieden betaalden een eenheidsprijs van 37,63 hiervoor. De feyenoorders die in rotterdam opstapten moesten 42,00 aftikken en die vanuit Hengelo 34,00 exclusief een eventuele Ticketbox toeslag van 3,00. feyenoord hanteert dus een gedifferentieerde kaartprijs afhankelijk van de opstapplaats en de afstand tot de speelstad. Tot zover het tweede deel van dit onderzoek. In de volgende uitgave volgt meer informatie over het bezoek aan andere clubs. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 27