ampagne Klassieke logo: Zoals jullie ongetwijfeld elders in dit fanzine kunnen lezen is de campagne voor de terugkeer van het Klassieke logo in volle gang. In de ArenA worden iedere wedstrijd prachtige doeken getoond met een boodschap die niets aan duidelijkheid te wensen overlaat: Geef Ajax z'n gezicht terug! Naast de AFCA Supportersclub zijn ook alle bekende groeperingen hierbij betrokken waarbij de uitingen van de F-Side, VAK410, South Crew en de NUA het meest zichtbaar zijn. De AFCA Supportersclub levert ook een financiële bijdrage door het betalen van de kosten van de benodigde spuitbussen voor het maken van de doeken, de posters en de flyers. Toelaten uitsupporters bij de Klassieker: Naar verwachting zullen binnenkort de gesprekken worden hervat over de toelating van uitsupporters bij de onderlinge wedstrijden tussen Ajax en feyenoord. Hierbij zullen delegaties van de clubs, supportersverenigingen en gemeenten aanwezig zijn. We houden jullie op de hoogte van de voortgang. Onderzoek naar het bezoeken van uitwedstrijden: In de vorige uitgave presenteerden wij de eerste resultaten van een onafhankelijk onderzoek naar het bezoeken van uitwedstrijden, waarbij de hulp is ingeschakeld van (on)officiële supportersverenigingen, fanzines van diverse clubs, supporters uit diverse geledingen en uiteindelijk ook supporters- en/of veiligheidscoördinatoren van de achttien Eredivisie clubs. Op deze manier zijn tot dusver (want het onderzoek is nog in volle gang) een bijzonder aantal feiten en verschillen op tafel gekomen in bijvoorbeeld prijzen en vervoerswijze. Nu gaan we hierop door en wel specifiek op de verschillen per club. In het onderzoek worden de voordeligste en supportersvriendelijkste prijzen aangehouden. Dat wil zeggen als de mogelijkheid er is om met een auto-combi af te reizen naar een uitwedstrijd ten opzichte van opstappen bij het eigen stadion met een georganiseerde busreis, dan geniet een auto combi bij de supporter de voorkeur. Ajax-uit: Hoe zit het eigenlijk met de uitsupporters die naar de ArenA komen? Zoals bekend zijn de supporters van feyenoord en ado ook dit seizoen niet welkom. De supporters van de andere vijftien Eredivisieclubs daarentegen wel. Zoals die van FC Utrecht. De laatste jaren komen ze met een buscombi onze kant op; voorheen was dit altijd met de supporterstrein. Dit leverde echter regelmatig problemen op waardoor hen zelfs een keer de toegang tot de ArenA werd ontzegd. Met deze achtergrond en mede gezien de geringe animo onder de Utrecht fans is besloten tot een supporters vriendelijkere buscombi. De prijs hiervoor bedroeg 30,00. Tot dusver is dit de duurste kaartprijs. Andere clubs mogen zelfs met de auto komen, zoals SC Heerenveen 12,00), NAC 15,45) en Vitesse en Cambuur 26,50). Roda JC betaalde dezelfde prijs als NAC maar zette hier wel de bus bij in. De supporters uit Kerkrade waren ook vrij om met eigen auto naar Amsterdam af te reizen. Maar hiervoor dienden zij dan wel veertig procent meer te betalen, namelijk 21,63. De wedstrijd van Go Ahead Eagles in Amsterdam was een verplichte buscombi. De prijzen waren daarentegen wel heel divers. Het is namelijk zo dat de supporters van Go Ahead Eagles met betrekking tot uitwedstrijden het volgende hebben bedacht. Aan het begin van het seizoen betaalt men 170,00. Hiermee koopt men een plaats in de bus van de supportersvereniging. Hiernaast moet men alleen nog de wedstrijdkaart erbij kopen. Voor Ajax-uit was dit 15,00. Wanneer je geen 170,00 van te voren had betaald kon je als lid van de supportersvereniging mee met de bus voor 32,00. Was je nergens lid van maar wilde je wel mee naar de hoofdstad, dan kon je 37,00 aftikken.psv-fans mochten alleen per trein afreizen om hun club weer van Ajax te zien verliezen en dienden 42,50 af te tikken. Pagina 25 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 26