m OOR Le Schone interview f Denk je dat Frank de boer volgend seizoen nog trainer is bij Ajax? Ja dat is lastig, wanneer hij de vierde schaal omhoog houd denkt hij hopelijk de vijfde is nog mooier. Natuurlijk heeft ook hij ambities. Maar hij heeft het volgens mij uitstekend naar de zin bij Ajax. Ik denk dat hij nog meer met Ajax wil bereiken. Leeft het kampioenschap al binnen de spelersgroep? Natuurlijk, je hebt nog 6 wedstrijden te gaan en we staan zeven punten voor. Er word wel over gesproken dat we er nu echt voor moeten gaan en dat we alles in eigen handen hebben. Het is natuurlijk wel zo dat we beter moeten spelen dan we de laatste 2 wedstrijden gedaan hebben. We moeten ons nu op ons eigen spel focussen en daarna gaan we pas praten over waar en hoe we de schaal gaan vasthouden. En uiteraard kunnen we de dubbel nog winnen, en wat mij dan leuk lijkt is dat we dan in de Kuip tegen NEC spelen. Het zou top zijn als we dan twee prijzen kunnen winnen en daar gaan we ook voor. Heb je nog de ambitie om in een andere competitie te spelen? Je moet altijd de ambitie hebben om het maximale uit je carrière te halen, welke carrière dat ook is. Die ambitie heb ik natuurlijk ook, maar ik ben niet iemand die zegt over een jaar of twee wil ik in die competitie spelen. Komt er iets leuks en waar ik een uitdaging in ziet zal ik er zeker naar kijken, ik heb het momenteel erg naar mijn zin bij Ajax en dat is nu het belangrijkst. Maar uiteraard moet je ambities hebben ik denk dat je daar alleen maar beter van word. Mogen supporters kritisch zijn? Supporters mogen altijd kritisch zijn. Er zijn natuurlijk bepaalde fases, zeker als het minder gaat, ook hun steun nodig hebt. Als je goede wedstrijden speelt en dan in een mindere fase komt is het logisch dat het publiek gaat morren, dat is onze eigen schuld. Kritisch zijn is ook goed want dan weten ze ook dat we meer kunnen dan dat we op dat moment laten zien, dat hoort erbij. Volgend jaar spelen we weer in een Europese competitie, hebben we daar eigenlijk wel wat te zoeken? Ja dat vind ik wel. Als je al kijkt naar dit seizoen hoe we de volgende ronde van de Champions League net niet hebben gehaald, we waren in en tegen Milaan de betere ploeg en dan lukt het niet om te scoren maar we hadden het wel verdiend om te winnen en om door te gaan. Over de wedstrijden in de Europa League hebben we het maar niet dat was niet goed, maar we hebben zeker wat te zoeken in Europa. Je hebt ook voor het Deense elftal gespeeld, 14 wedstrijden waarvan 10 vriendschappelijk, is dat niet te weinig en denk je ooit nog te spelen voor het Deense elftal? Ja dat is te weinig. Na mijn blessure bij NEC was ik er eigenlijk altijd bij, niet elke keer gespeeld maar ik zat wel bij de selectie. En eigenlijk sinds ik vaste waarde ben bij Ajax zit ik er niet meer bij, de laatste keer dat ik werd opgeroepen was ruim een half jaar terug. Ik heb daar wel met de trainer (Morten Olsen) over gesproken, zijn uitleg was dat er wat teveel van dezelfde type spelers Pagina 23 De Meersche Helden 2013 - 2014 w

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 24