ham® Schone interview Na je blessure werd je een belangrijke speler bij NEC toen kwam Ajax, kwam er toen een droom uit? Ja best wel, Ajax is natuurlijk een gigantische club ook in Denemarken. Ajax heeft ook een rijke historie met Denen. Hoe was de omschakeling van een provincie clubje naar een topclub die al 2 jaar achter elkaar landskampioen was gewerden? Dat was wel een grote stap, in het begin heb je altijd wat moeite je moet wennen aan de speelstijl aan je teamgenoten de manier van trainen die zijn ook veel intensiever. Op zich is het wel vrij snel gegaan. Was je niet bang voor de concurrentie binnen het elftal? Nee anders moet je weg blijven, dat weet je als je voor een club als Ajax speelt. Bij Ajax weet je dat de concurrentie groot is en dat ze altijd voor het kampioenschap spelen. Op elke positie zijn wel drie goede spelers, dat is ook een van de reden dat ik hier naartoe ben gekomen daar word je alleen maar sterker van. Ik hou daar wel van. Er zitten redelijk wat Denen bij de selectie van Ajax, gaan jullie ook veel met elkaar om buiten het veld? Als er wat buiten het veld word gedaan is dat vaak met het hele team, uitgaan of een etentje. Het is niet zo dat de Denen altijd alleen op pad gaan maar natuurlijk is het wel zo dat je toch wat sneller naar elkaar toe trekt. Hoe is de sfeer binnen de groep? De sfeer is heel goed, toen ik hier anderhalf jaar geleden binnen kwam liepen ze allemaal nog met een glimlach omdat ze wederom kampioen waren gewerden dat is natuurlijk wel lekker binnenkomen. En die glimlach zit er eigenlijk nog steeds, natuurlijk is er in elk seizoen wel een periode die minder is zoals de laatste wedstrijden tegen Cambuur en NAC maar ik heb niet het idee dat daardoor de sfeer minder is gewerden. Het helpt natuurlijk ook dat je in de Champions League goed hebt gespeeld, we staan zeven punten voor in de competitie het gaat gewoon goed. Dan is er ook geen reden om je kop te laten hangen. Alleen in de Europa League ging het wat minder Wat is Frank de Boer voor een trainer? Hij is een trainer met heel veel ervaring, en dan met name □p voetbalgebied, En dan zie je ook terug in eigenlijk de gehele staf. Hij eist het optimale van zijn spelers en hij is bijna nooit tevreden. En dat zie je ook wel terug denk ik, win je een wedstrijd en speel je goed dan is er altijd nog wel wat aan te merken. Op die manier houd hij je ook scherp hij is niet zo dat hij zegt het gaat lekker ga zo door. Zo is de trainer niet, hij is heel gedreven. Hij vind het mooi dat er al drie kampioenschappen zijn behaald maar vier op een rij is nog mooier. Ik heb ook het idee dat hij nog steeds honger heeft om nog meer te winnen, en die gedrevenheid merkt je ook bij de trainer en de staf. En ik denk ook dat hij een speler beter maakt, dat merk ik aan mezelf de laatste twee seizoenen. De Meersche Helden 2Ü13 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 23