Le Schone interview Op 16 jarige leeftijd werd je gescout door Sc Heerenveen, hoe was dat om als jonge jongentje geboorteland en familie te verlaten om in Nederland te gaan voetballen? Ja dat was wel moeilijk, we waren natuurlijk al een paar keer in Nederland geweest voordat ik echt ja had gezegd. Mijn ouders hadden ook gezien waar en bij welk gastgezin ik zou gaan wonen en dat maakte het wel iets makkelijker voor mij en mijn ouders. Je laat je familie en vrienden achter dus in die zin is het moeilijk keus, maar je wilt je droom achterna gaan en ik vond dit de juiste manier. Ik ben nu ook blij dat ik die stap toen heb gemaakt, ik woonde ook bij een gastgezin die het voor mij heel makkelijk heeft gemaakt. Na een paar jaar wilde je eigenlijk alweer terug naar Denemarken, bij Heerenveen kwam je niet verder dan het tweede elftal. Dacht je toen niet een leven als profvoetballer is niet voor mij weggelegd? Je speelt bij het tweede van Heerenveen en traint mee met het eerste dat was op dat moment niet dat waar ik wilde zijn. Natuurlijk heb ik wel eens over nagedacht om iets anders te gaan doen maar ik vond voetbal gewoon heel leuk en nog steeds, was het niet gelukt als prof was ik zeker door gegaan als amateur Daarom heb ik ook de juiste keus gemaakt om in de eerste divisie te gaan spelen, bij de Graafschap. De trainer van Heerenveen, Jan de Jonghe, ging toen naar de Graafschap en nam mij mee. De keuze was snel gemaakt toen de Graafschap kwam, ik had inmiddels een Nederlandse vriendin en na overleg bleven we in Nederland. Hun ambities spraken me ook aan ze wilde zo snel mogelijk promoveren, ik heb daar twee leuke jaren gehad. Daarna speelde je vier seizoenen voor NEC, in je tweede seizoen raakte je ernstig geblesseerd en stond negen maanden aan de kant. Hoe was die tijd? Vreselijk, het eerste jaar bij NEC was fantastisch we speelde zelfs Europees. Ook in de competitie ging het goed zeker voor de winterstop, daarna zakte we iets weg. Voor mij persoonlijk was het ook een zeer geslaagd jaar Dan begin je aan het tweede seizoen, je word uitgenodigd voor het Deens nationaal elftal je maakt je debuut en scoort zelfs, beter kon niet. En in het begin van het seizoen kom ik tijdens een wedstrijd ongelukkig neer, mijn kruisbanden afgescheurd en aan allebei de kanten de meniscus ja dan is je seizoen eigenlijk meteen afgelopen en ook het Ek wat voor de deur stond. Ja dat was een behoorlijke domper Het gaat momenteel niet goed met NEC in de competitie, doet dat nog wat met je? Jawel dat doet me zeker wel wat. Ik heb daar vier goede jaren gehad, ik vind het heel jammer dat ze zo laag staan. Pagina 21 De Meersche Helden 2Ü13 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 22