Buiten splitste de groep zich op aan weerskanten van de straat en in het donker werd er vol verwachting richting een onzichtbare vijand gelopen. Aan de andere kant van de rivier liep tegelijkertijd ook een groep parallel mee en even werd er nog gedacht aan Oostenrijkers; al snel bleek het echter ook om een Ajax groep te gaan. Door het wat te enthousiaste antwoord van Ajax op de uitnodiging om te gaan sparren bleef de ring die avond echter leeg. De Ajacieden keerden ter onverrichter zake terug in de Ierse pub waar tot diep in de nacht het bier en sterke drank rijkelijk vloeide tot grote vreugde van de lokale horeca. Eén van de jongens van Austria liet zich daar later ook nog even zien en hij gaf aan dat zij achteraf toch aardig onder de indruk waren van de aantallen die Ajax op de been had en daarom zich maar tactisch hadden teruggetrokken.... "Wir haben es versucht, aber wir haben es nicht gewusst..." Waar kennen we dat ook alweer van? De Meersche Helden 2Q13 - 2Ü14 Pagina 16 De volgende ochtend was voor velen zwaar, het vette anti kater ontbijt bij de lokale Mc Donalds hielp maar de echte remedie was gewoon om snel weer aan de drank te gaan. Al vroeg op de wedstrijddag werd er dus wederom verzameld bij de kroegen aan de rivier met de Ierse pub als episch centrum van een waar Ajax feest. Bengaals vuur, rookbommen, feestende Ajacieden midden op straat, auto's die zich er met grote moeite stapvoets doorheen wurmen. Ajax is in de stad en iedereen zal het weten. Rond 17.00 uur werd massaal de mars ingezet richting stadion. Voorop een vlag van VAK410: 'FUCK REDBULL', een duidelijke boodschap. Onderweg kregen we de nodige aandacht met gezang en ook nog even wat chaotische taferelen in een tunnel. Wederom een memorabele tocht! De Oostenrijkse politie meende zich ook vlakbij het stadion nog even provocerend op te stellen maar het antwoord van Ajaxzijde daarop was ook duidelijk. Bij het stadion aangekomen bleken de fanatieke vakken van Red Buil zoals verwacht niet veel voor te stellen toen de groep Ajacieden daar even kort een kijkje gingen nemen. Dat leidde daar, en bij de ingang van het uitvak ook, tot wat geproest en rode ogen na een traangasaanval van de hinderlijke Polizei. Zo kennen we ze weer! Was Hitier trouwens geen Oostenrijker? En waar sommigen in de frontlinie stonden, kwamen anderen te laat bij het stadion. Geen omwisselpraktijken, veel gezeur en gezeik van de Oostenrijkse Polizei, maar ook geen kaarten. Op zo'n moment komt het straatschoffie uit Amsterdam naar boven en loop je simpelweg langs de linie ME, forceert een deurtje en ben je toch binnen. Glippen is nog steeds een sport, moeilijker geworden door de jaren heen, maar daarom niet minder leuk! Vit fft OP hst veld speelde zich vervolgens een kopie af van een week eerder. Ongelooflijk teleurstellend! Maar ondanks die dramatische wedstrijd en onafwendbare nederlaag was het uitvak luid en duidelijk aanwezig, met als hoogtepunt een heerlijke pyroshow in de BOe minuut Topsupport! Na de wedstrijd werd in de bekende kroegen de vieze nasmaak van de dubbele ontmoeting met Red Buil Salzburg weggespoeld met de nodige liters bier. Vanaf deze plek willen we Heidi en Sophia nog bedanken voor het aangename uitzicht vanaf de barkrukken. Volgend seizoen maar eens een Champions League loting met Chelsea, Napoli en Olympiakos?

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 17