ALZBURG "Ze zijn met 30 man en willen sparren!" Deze opmerking zorgde op de avond voor de wedstrijd voor veel enthousiasme en de hoogste staat van paraatheid in O'Malleys, de Ierse pub in Salzburg, tevens verzamelpunt van veel Ajacieden. In de loop van de dag arriveerde de ene na de andere groep Ajacieden met de auto, het vliegtuig en met de trein in de geboortestad van Mozart. Ondanks de ruime thuisnederlaag de week ervoor werd er massaal met 2300 man afgereisd naar Oostenrijk, allen hopend op het wonder van Salzburg. Op de heenweg werd de ene na de andere even zo fantastische als onwaarschijnlijke voorspelling gedaan. "Met rust 1-0 achter, eindstand 1-5" en "Nee we winnen na strafschoppen ouwe!" of "Nee nee man, we winnen na verlening met 0-4!". Tegen beter weten in natuurlijk, maar je moet er met z'n allen tijdens de reis nog een beetje lol in houden en met de nodige drank en voetbalhumor erbij wordt het dan ondanks de kansloze uitgangspositie toch al heel snel gezellig! Salzburg zelf is een rustige Oostenrijkse provinciestad waar je buiten het culturele gezemel rond ene Wolfgang Amadeus Mozart nou niet bepaald verwend wordt met een bruisend aanbod van vertier zodat iedereen al snel eieren (lees: bier) voor zijn geld koos en lekker de kroeg indook. Vooral het straatje waaraan de bewuste Ierse pub lag was erg populair op zowel de avond voor de wedstrijd als de wedstrijddag zelf. Woensdagavond zaten er dan ook tientallen supporters rustig aan de bar de nodige schnaps en glazen bier achterover te slaan toen het bericht kwam van een groep Austria Salzburg die wel zin had in een rendez-vous. Austria dus en geen Red Buil, die bestaan pas een paar jaar en stellen op supportersgebied geen fuck voor. De fanatieke jongens van Austria hebben zelf een doorstart gemaakt met hun club en laten zich juist bij deze gelegenheden zien en gelden. Daarvoor overigens alle respect! Ze waren dus in een kroeg in de buurt en hadden aan Ajax laten weten dat ze wel in waren voor een sparringsessie. Het grappige was dat ze achteraf aangaven wel te hopen dat Ajax Red Buil uit zou schakelen, de haat zit er blijkbaar diep! Eerst kwam dus het gerucht dat er 30 sparringpartners waren, even later dat zij met een stuk meer man zouden zijn, en nog even later het gerucht dat het sparren niet geheel volgens de regels zou gaan verlopen. De spanning steeg met de minuut en de adrenaline begon heerlijk te stromen. Een wijs man zei ooit dat de beste verdediging de aanval is dus er werd besloten eens even gezamenlijk polshoogte te gaan nemen. Pagina 15 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 16