:4lO VAK410 Anno £001 \w^/ On Tour - RB Salzburg Away Op de wedstrijddag werd er rond 17.00u koers gezet richting het stadion, per corteo wel te verstaan. Als groepsdoek een duidelijke boodschap: FUCK RED BULL, Ultras VAK410 tegen het moderne voetbal! De plaatselijke bevolking stond wel even te kijken van de grote groep Ajacieden die al zingend door de straten van Salzburg trokken. Enkele mooie momenten onderweg, met onder andere chaotische taferelen in een tunnel. Het uitvak was wel lekker en ging bij vlagen massaal. Daarentegen ook genoeg momenten dat we niet op het gewenste niveau kwamen. We verwachten van een ieder gewoon 100% inzet! Bij opkomst sierden een 200-tal tekstdoekjes met, in violet paarse letters, FUCK RED BULL het uitvak. Wij zullen ons statement altijd duidelijk blijven maken en daarbij niet wijken voor geen enkele instantie die ons het zwijgen op wilt leggen. Daarnaast was er in de 60e minuut een mooie pyro show te zien. Ondanks dat het vertoonde spel niet naar verwachting was was het uitvak zoals het hoort: chaotisch! Over twee wedstrijden is Ajax volledig terecht uitgeschakeld en overklast door de Oostenrijkers. Een pijnlijke constatering en tevens het einde van het Europese seizoen. In de zomer mogen we weer. Wij kunnen niet wachten! De Klassieker! Feyenoord uit. Net terug uit Salzburg en meteen de Klassieker op het programma. Aangezien de burgermeesters er niet uit waren gekomen nog steeds zonder uitsupporters. Wij gaan er vanuit dat het de laatste keer geweest is. Op zaterdag werd er in de ochtend verzameld voor de laatste training. Hier begint onze boodschap dat 3 punten het enige is wat telt, op welke manier dan ook. Met of zonder supporters, Feyenoord moet altijd verslagen worden. Aan het eind van de training kleurt de Arena rood en worden de spelers toegezongen. Salzburg is een gepasseerd station. Feyenoord uittelt. Zondagochtend werd er weer verzameld. Vanaf de fly-over tot voorbij de Ziggo Dome staan supporters vanuit alle groeperingen opgesteld. Was de boodschap zaterdagochtend nog niet duidelijk is die dat nu wel. Een grootse pyro show en vele mooie plaatjes volgen. Waar sommigen de ploeg achterna reizen naar het hol van de leeuw gaat het merendeel richting het honk. Hier wordt gezamenlijk de Klassieker bekeken en de sfeer zit er goed in. De ontlading na de winnende goal van Veltman willen wij volgend seizoen met z'n allen meemaken in de Kuip. Zonder uitsupporters geen voetbal! De Meersche Helden 2013-2014 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 13