:4lO VAK410 Anno £001 (^eef Ajax Z'n Gezicht Terug! Bij de uitgave van het vorige nummer van de dmh was het al duidelijk, de strijd om de terugkeer van het oude logo zou een vervolg krijgen. Er is een nieuwe werkgroep geformeerd welke de diverse supportersgroepen hierin vertegenwoordigd. In de dagen voor Ajax - Heerenveen werd de stad ondergeplakt met posters van deze campagne, op de wedstrijddag werd er kort geflyerd en bij de aftrap ontrolde er op Zuid 1 2 in drie delen een gigantische Tifo actie. Het oude en enige echte Ajax logo werd begeleid met de tekst: "Ouwe, we missen je!". Naast de tekst waren de logo's te zien van VAK410, de F-Side, South Crew en de NUA. Ajax - RB Salzurg Na de groepsfase in de Champions League wachtte ons de eerste wedstrijd in de knockout-fase van de Europa League. Ajax loot tegen der Rote Bullen uit Salzburg, een club dat een product uit het hedendaags en moderne voetbal is. Een fantiek voetbalsupporter walgt van zulke teams, veelal gekocht door geld van een groot bedrijf of multimiljonair, met als doel te dienen als marketingobject of slechts als speeltje. In het verleden heeft VAK410 zich altijd nadrukkelijk afgezet tegen clubs als deze, één van de idealen waar tegen wij altijd tegen zullen strijden. VAK410 tegen het moderne voetbal! Je ziel verkopen aan een commerciël bedrijf, iets waar wij onze, maar ook andere clubs voor willen behoeden. Terug naar 'RB Salzburg', de clubnaam die de club draagt sinds 3 juni 2005, vernoemd naar de hoofdsponsor welke marktleider is op het gebied van energiedrankjes. De clubkleuren werden veranderd naar rood en blauw, het logo refereert sindsdien naar de hoofdsponsor. 13 september 1933 werd het echte SV Austria Salzburg opgericht, dit is de originele clubnaam, maar na de naamsverandering keerden veel fanatieke supporters hun eigen club de rug toe. Na de naamsverandering in 2005 besloten de echte supporters hun club opnieuw op te richten, gebruik makend van de echte clubkleuren en het juiste logo. Onder een nieuwe licentie begon de club in de 7e klasse, in Oostenrijk een niets zeggende regionale competitie. Ondertussen is de club snel opgeklommen na meerdere promoties en speelt het dit seizoen in de 3e klasse. Dit is de club van de supporters, RB Salzburg de club van het grote geld. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn. Ajax word vanaf de aftrap volledig overlopen en verliest geheel terecht met 0-3. VAK410 heeft wederom de gehele wedstrijd achter de ploeg gestaan, wat de spelers en andere supporters opnieuw positief is opgevallen. Pagina 11 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 12