Winterkampioen schoffie a ij jjj^dê cïf njeuwe OOQCaJ 0© MnKoJ 3k interkampioen, dat is een tijd geleden. En hoe? Riedewald, twee goals in de slotfase van de wedstrijd in Duitsland tegen Roda JC. Dat is nog eens een debuut. Een week daarvoor bezorgde Davey Klaassen een orkaan aan geluid in het uitvak in Leeuwarden. Het is altijd lekker om in de slotfase de wedstrijd te beslissen in ons voordeel. Vooral de reacties op alle sociale media, in veel kranten en op het werk zijn dan weer geweldig. Termen als Lucky Ajax, of de Joden hebben altijd geluk enzovoorts. Maar die opmerkingen worden met een brede glimlach beantwoord en het geeft gewoon weer aan hoe geliefd we in de rest van Nederland zijn. Want zoals we weten, je houdt van Ajax of je hebt er een bloedhekel aan, er is niets daar tussen in. De uitvakken zijn in iedere wedstrijd weer stijf uitverkocht, het is dringen bij de Primera of op het internet om aan een kaartje te komen. Zelfs met een voorrangsuitkaart ben je nog niet zeker van je kaart (Go Ahead Eagles, Cambuur Leeuwarden). 400 kaarten voor ruim 450 voorrangsuitkaarten, het is best belachelijk dat een club als Ajax maar met 400 man naar een uitwedstrijd kan komen. Ik kan mij herinneren dat er bij wedstrijden als bijvoorbeeld RKC uit de hele korte zijde van Ajax was, volgens mij was dit in Tilburg ook zo midden jaren negentig. Maar goed, de tijden veranderen, de supporters veranderen ook mee, Ajax is steeds populairder geworden en de Ajax supporters willen hun helden steeds meer allemaal live zien spelen, dat is ook wel een gevolg van de landstitels de afgelopen seizoenen, maar dit leidt er soms wel toe dat de vaste kern naast een kaartje grijpt bij bijvoorbeeld Go Ahead Eagles of Cambuur uit, maar ook de capaciteit speelt een grote rol. Ook de uitvakken veranderen, helaas. Nu dacht ik ooit eens bij Fiorentina- Ajax in een gevangenis gezeten te hebben, dit was toch echt het uitvak,vol met hekken, tralies en beton. De winnende goal van Kennedy viel gelukkig aan onze kant, zo kon ik nog een klein beetje genieten van het doelpunt. Nu worden de supporters ook steeds meer in een soort aquarium gestopt. Bij NAC in Breda had je altijd een leuk zicht op het veld, achter het doel, zonder netten, van onder tot boven. Nu ben je als een of andere goudvis gedwongen zuurstof te happen in een aquarium. De wedstrijdkaartjes zijn er ook niet echt goedkoper op geworden. Bij Go Ahead Eagles had je wel een leuk uitvak. Een paar jaar geleden voor de beker stonden we daar nog op de lange zijde, vlak naast hun fanatieke aanhang. Met 0-6 werden uiteindelijk zowel de spelers als de supporters van de thuisclub volledig weggeblazen. Het huidige uitvak is een soort broertje van het uitvak in Breda. Je ziet geen moer en de meeste supporters zijn toch echt gekomen om Ajax te zien voetballen. En zo worden supporters die hun leven aan de club hebben verbonden twee wekelijks in een hok gestopt, met netten, met tralies, met glazen wanden, met hekken plus nog eens een onmogelijke hoeveelheid aan politieagenten, paarden, honden, stewards en als laatste de verplichte busreizen. Dat allemaal om 2x 45 minuten je club te steunen. Maar goed, dit is eigenlijk niets nieuws. Het is alleen jammer dat er weinig tegen valt te doen. Er zijn zoveel vergaderingen en er wordt veel gesproken en overleg gepleegd maar uiteindelijk schiet het allemaal niet echt heel veel op. Maar goed, het is weer mooi om te lezen dat er weer ruim tweeduizend supporters meereizen naar Oostenrijk. Dat er weer 1200 supporters waren in Utrecht als ook in Zwolle weer een vol uitvak mag worden verwelkomt weliswaar ZONDER net voor hun porum. Dat is dan weer wat positiefs. Verder sprokkelt Ajax de punten her en der weer mee in Nederland, zijn de kakkerlakken weer verslagen in de beker en wacht nu alleen nog AZ uit, voordat we weer een bekerfinale kunnen spelen in De Kuip. Het zweet van de heer Aboutaleb staat al op zijn voorhoofd. Wat zou het mooi zijn, 15.000 man naar De Kuip. Treinen, bussen, een hele stoet vanaf de hoofdstad naar het riool. Dan een volledige korte zijde van het stadion tot onze beschikking en een beker ophalen! Ik teken er voor. Maar goed, eerst AZ uit. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 9