4 Nucleaire top STH-CRW ^2) tand van Zaken In de competitie loopt alles nog volgens schema, maar is het spel de laatste tijd niet om over naar huis te schrijven. Het blijft vooralsnog spannend aan de top, maar WZAWZDB dus de schaal is en blijft gewoon in Mokum. Politiek wanbeleid Welk evenementje kan invloed hebben op het speelschema van de eredivisie horen we je denken. Nou, de nucleaire top, welke op 24 en 25 maart plaatsvindt in Den Haag. Deze top vergt lange voorbereiding en is dus lang geleden gepland. Het heeft er zelfs toe geleid dat de KNVB juist geen risicowedstrijden in het weekend van de top opnam. Clubs uit de Randstad treden in de 29e speelronde ook niet aan op eigen bodem. Daarmee is de bond tegemoet gekomen aan de wensen van de overheid. Dit bleek echter geen garantie te zijn dat de wedstrijden doorgang vinden en als ze doorgaan of er uitsupporters aanwezig kunnen zijn. De negen burgervaders van de speelsteden hebben 'last minute' besloten om de wedstrijden te schrappen. Zij zijn van mening dat er te weinig politieagenten paraat zijn om de openbare orde en veiligheid te kunnen garanderen. Dagelijks vereist de top een inzet van 13.000 platte petten. Dat is vier keer meer dan bij de troonswisseling vorig jaar. En dat voor 58 wereldleiders, vijfduizend delegatieleden en drieduizend journalisten. Geadviseerd wordt om de Randstad te mijden. Er wordt ernstige verkeersoverlast verwacht vanwege restricties voor het wegverkeer. Ook de scheepvaart en het luchtverkeer ondervinden hinder vanwege de veiligheidsmaatregelen rond de top. De KNVB en clubs zijn 'not amused' en willen dat de heren hun besluit terugdraaien of herzien. De KNVB een brandbrief gestuurd naar de minister om te kijken of er toch niet één, enkele of alle wedstrijden gespeeld kunnen worden. De speeldagen vallen namelijk niet samen met de dagen waarop de top wordt gehouden. En met het overvolle programma met het WK op komst is er erg weinig ruimte om een hele speelronde op te schorten. Minister Ivo Opstelten zegt dat er toch gekeken gaat worden naar wat mogelijk is en gaat de verlofkaarten van de agenten nogmaals bestuderen. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding is daarbij ook betrokken. Op vrijdag 7 februari kwam daarop een antwoord. In het weekend aan de top voorafgaand is er beperkt voetbal in zowel de Eredivisie als in de Eerste Divisie mogelijk. Toch ziet de KNVB zich genoodzaakt wedstrijden op te schorten. Ajax mag in Waalwijk aantreden op donderdagmiddag 3 april om 15.45 uur. Vanwege regeltjes bij de UEFA wordt het duel nog later gespeeld als Ajax de volgende ronde in de Europa League bereikt. Dan wordt de wedstrijd gespeeld op woensdag 16 april om 19.45 uur. De KNVB en ALLE andere eredivisie clubs laten openlijk blijken het niet eens te zijn met het besluit en zijn op zijn zachtst gezegd teleurgesteld over de uitkomsten. Ajax laat echter weten dat ze kan leven met de verplaatsing! Hoe is dit mogelijk??? Waarom neemt Ajax het in deze niet op voor de supporters?? 15:45uur op een doordeweekse (werk) dag is een onmogelijk tijdstip, wat in geen geval getolereerd moet worden. Want als het nu kan, kan het in de toekomst ook vaker. En waarom dan niet gewoon wekelijks een wedstrijd op maandag? Dit is al de realiteit in meerdere Europese landen waar Fox de uitzendrechten bezit. -2014 De sportieve uitgangspunten zoals het ritme in uit- en thuiswedstrijden zijn cruciaal. Daarnaast moet het mogelijk zijn voor zowel thuis- als uitsupporters om de wedstrijd bij te wonen. Gelukkig beseft de KNVB en de meeste andere Nederlandse eredivisieploegen dat de uitkomsten niet in het belang zijn van de clubs (inkomsten uit kaartverkoop spotieve gevolgen als gevolg van niet gelijktijdig spelen in 1 weekend) maar ook niet van de supporters. Pagina 5 De Meersche Helden 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 6