g03 ALTIJD AJACIED A-Ajax achterna: niet vanzelfsprekend De twee uitduels van Ajax in Utrecht en Zwolle waren niet makkelijk. Zeker niet. Maar aan de voorbereiding achter de schermen van de supporters lag het niet. Utrecht en Zwolle uit zijn voorbeelden hoe wij uitduels het liefst zien. Voor Ajax was het één van de 34 wedstrijden op weg naar de vierde titel op rij, maar voor FC Utrecht stond die zondag de wedstrijd van het jaar op het programma. Omdat de BOO Ajacieden zich bij de vorige editie op 23 december 2012 (0- 0) prima gedroegen in het bezoekersvak, waren er bij deze editie 1200 Ajacieden welkom. Dit zijn 200 plaatsen meer dan FC Utrecht volgens de KNVB-voorwaarden verplicht is af te staan. Een positieve ontwikkeling, die mede is te danken aan het regelmatige contact dat zowel de supportersverenigingen als de clubs hebben gehad in aanloop naar de onderlinge duels. Om te voorkomen dat we als supporters een stap achteruit zouden zetten, deden de Supportersvereniging Ajax en de AFCA Supportersclub vooraf een beroep op het gezonde verstand van de achterban. Zo van: distantieer je van spreekkoren en steun Ajax op een onvoorwaardelijk manier, zoals dat wekelijks gebeurt. Zwolsche boys Flet andere goede voorbeeld komt uit Overijssel. Laat goed gastheerschap maar aan PEC Zwolle over. De kaartjes voor het uitvak werden de Ajacieden goedkoop aangeboden en dan was er ook nog eens een groot net verwijderd. Tijdens het reguliere vooroverleg met de 'Zwolsche boys' werd nog een andere fijne afspraak gemaakt: omdat er sprake was een verplichte auto/buscombi, ontvingen alle vijfhonderd Ajacieden korting -kaartjes kostten ruim een tientje- en daarbij kregen we dus ook nog eens een fatsoenlijk uitzicht. Voor een joet sta je goed, dat idee. PEC redeneert: wie zich goed gedraagt, wordt beloond met beter uitzicht op het veld. Daar hadden de Ajacieden die meereizen dit keer profijt van. En zo hebben we iedere keer zelf in de hand of het net volgend seizoen weer moet worden opgehangen of wederom in de opslag kan blijven liggen. In ruil voor die gastvrijheid vroeg PEC wel iets terug. Zo was het niet toegestaan alcohol te nuttigen op de parkeerplaats bij de ingang van het bezoekersvak. Ook werd er streng gelet op wildplassen. Er werd vorig seizoen namelijk flink wildgeplast. Het staat een beetje gek om iemands tuin onder te plassen als daar eenmaal binnen de nodige gastvrijheid tegenover staat. De wedstrijden in Rotterdam en Den Haag mogen we nog altijd niet bezoeken, die in Utrecht en Zwolle moeten we koesteren. En misschien kunnen de recente uitduels bij de laatste twee genoemde steden gelden als lichtend voorbeeld voor het bezoek aan een club met een stadion, gesitueerd vlakbij de Maas. Pagina 3 De Meersche Helden 2Q13 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 4