DE TOEKOMS Geef ^ijex zijn gezicht terug 2004-2005 Het was de tijd van de ruzie tussen Technisch Directeur Louis Van Gaal en trainer Ronald Koeman, de roemloze aftocht in de UEFA Cup tegen Auxerre en de afgang in eigen huis tegen PSV. Jaakke was voorzitter en Ajax leek meer op een bedrijf dan op een voetbalclub. Het was het eerste seizoen in een serie van zeven hele magere jaren. Het was het seizoen 2004-2005. Maar dit seizoen was ook de start van de campagne 'Geef Ajax Z'n Gezicht Terug'. Doel van deze campagne was de terugkeer van het klassieke logo. In het seizoen 1991-1992 werd dit logo afgedankt en kwam er een moderner logo voor in de plaats, dat uiteindelijk letterlijk en figuurlijk het symbool zou worden voor alles wat er mis was met Ajax. Na een geweldig intensieve campagne, gerund door vele vrijwilligers en gecoördineerd door de AFCA Supportersclub, bleek Ajax toch onwrikbaar te zijn. Het klassieke logo zou niet terugkeren en daarmee was de kous af voor het bestuur en de ledenraad. Nieuw leven Ajax heeft in die negen jaar sinds de campagne 'Geef Ajax Z'n Gezicht Terug' werd gehouden een complete metamorfose ondergaan. We hebben inmiddels een stabiele directie en bestuursraad, sportief gaat het voor de wind en supporters worden niet langer als noodzakelijk kwaad gezien, maar als waardevolle gesprekpartners. Hoewel de vurige wens om het klassieke logo opnieuw in te voeren nooit is gedoofd werd de campagne na het resolute 'nee' in 2004-2005 in de ijskast gezet. Al die jaren zat de terugkeer van het klassieke logo in het achterhoofd van bijna elke supporter, maar door sportieve wanprestaties en bestuurlijke oorlogen kwam er nooit een moment waarop wij ons volledig konden inzetten om de campagne nieuw leven in te blazen. Tot vandaag! Gunstige vooruitzichten In de afgelopen maanden is een werkgroep bezig geweest met het voorbereiden van de 'nieuwe' campagne. Deze werkgroep 'Klassieke Logo' bestaat uit diverse supporters, die allemaal een groepering uit het stadion vertegenwoordigen. Ook de AFCA Supportersclub is vertegenwoordigd in deze werkgroep. Pagina 31 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 32