Andy v.d. Meijda interview Wat is nu nog jouw relatie met Ajax? Ik ben supporter van Ajax. Mijn hele leven al. Als ik Ajax kijk en ze scoren, dan spring ik een gat in het plafond. Dat zit gewoon in me. Ik vind het ook het mooiste shirt van de wereld. Dat shirt; wooh, als je dat draagt sta je al voor. Het is een fantastische club, mijn club!!! Het is ook top om tussen VAK410 of de F-Side te staan. Tussen de gewone jongens. Dat ben ik ook. Ik hou ervan cm een wedstrijdje te kijken met een sigaretje en een bacootje erbij. En de sfeer in die vakken is top. Ik ben geen jongen voor de ere-tribune. Ik was en ben soms nog steeds een boefje. Want vind je van Ajax nu? Zijn ze op de goede weg? Ja. Ik heb veel respect voor Frank de Boer. ledereen denkt dat het makkelijk is om trainer te zijn, ik heb zelf ook een cursus gedaan en weet dat er meer bij komt kijken. Hij doet het gewoon goed. Als ik nu naar Ajax kijk, zie ik gewoon dat ze steeds meer volwassen worden. Ze hebben de controle, raken niet in paniek als ze achter komen. Het gaat gewoon goed. Ik ben trots op mijn club. Als deze groep bij elkaar blijft, denk ik dat ze best wel eens ver in een Europese competitie kunnen komen. Denk je dat Frank de Boer na dit seizoen te behouden is voor Ajax? Ja, dat denk ik wel. Als hij weggaat is dat voor een nieuwe uitdaging. Voor iets anders hoeft hij het niet te doen. Hij heeft natuurlijk ook een gezin. Zijn kinderen gaan naar school. Dat zal mede bepalend zijn. Hij is nog jong en heeft nog alle tijd. Ambieer jij nog iets binnen het voetbal? Jazeker ik hoef alleen nog maar TC1 te halen en dan kan ik assistent trainer betaald voetbal worden. Dat ik dan tussen de voetballers sta en een soort verbinding vorm tussen de spelers en de trainer Het is moeilijk om als jonge speler bij Ajax te komen voetballen. Ik heb het zelf meegemaakt. Je bent in het begin zo zenuwachtig dat je prestaties in eerste instantie naar beneden gaan terwijl ze eigenlijk omhoog moeten. Ik denk dat daar wel een rol voor mij is weggelegd. Toen je als speler van Ajax scoorde, vierde je dat vaak speciaal. Had dat een betekenis? Ja, vaak wel. Zo vierde ik het een keer als Cupido. Dan deed ik of ik met pijl en boog op de F-Side schoot en wees daarna naar het logo op mijn borst. Ook deed ik of ik een waterpijp rookte, dat verwees weer naar Mido. Zlatan was zeer groot geschapen en dat liet ik weer zien door mijn ene arm in mijn andere hand te leggen en met die arm een zwaaiende beweging maken. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 25