Andy v.d. ivmiji JO interview Pagina 23 De Meersche Helden 2013 - 2Q14 Na Ajax ging je naar Inter Milaan. Heeft Italië gebracht wat je ervan verwachtte? Als je goed presteert bij een club, zou je zeggen: ja. Maar ik was gekocht door de technisch directeur en niet door de trainer. Het eerste jaar had ik drie verschillende trainers en die kochten allemaal hun eigen spelers. Op een gegeven moment hadden we 40 contractspelers voor het eerste elftal. Toen was het voor mij afgelopen. In het begin deed ik het nog wel goed maar, daarna werden mijn prestaties steeds minder. Ik kwam daar op de tribune terecht en het enige wat ik deed was trainen. Het leven daar was wel mooi maar ik had liever wat meer gespeeld. Dus eigenlijk was het niet zo'n beste periode. Na twee jaar Inter ging je naar Engeland. Je speelde bij Everton in vier seizoenen slechts 24 wedstrijden. Ben je toen afgegleden? Jazeker. Ik woonde daar met mijn toenmalige vrouw en op een gegeven moment werd ik verliefd op een striptease danseres. Die kon heel goed paaldansen. Ik heb daar ook een kind mee. Ja, ik werd toen verliefd op een ander en dat was een verkeerde keuze. Ik had niet meer de rust om een echte profvoetballer te zijn. Veel jaloezie, ruzie en vechtpartijen thuis en vaak met dikke blauwe ogen naar de training gaan. Een keer kan gebeuren, dan kan je zeggen: 'ik had ruzie met een gozer.' Maar als je één, twee of drie achter elkaar zo op de training komt, dan nemen ze je op een gegeven moment niet meer serieus. Ik had vier jaar een contract en heb vijf jaar in Liverpool gewoond. Dat laatste jaar woonde ik alleen in de stad met een vriend van mij. Op een gegeven moment was het van donderdag tot en met zondag stappen en op een moment was alcohol alleen niet meer genoeg. Dan ging ik er een snuifje bij nemen en dat soort dingen. Ik dacht op dat moment: het is toch allemaal over, het voetballeven is voorbij. In onze ogen heb je niet alles uit je carrière gehaald, heb je daar nu geen spijt van? Ik weet het niet. Op dat moment was het gewoon zo. Ik had het graag anders gezien, maar het is niet anders. Ik weet ook wel dat als ik gewoon had geleefd, ik nu misschien nog wel had gevoetbald. Ik heb het niet goed gedaan. Gewoon jammer. Toen stopte je eigenlijk met voetballen want je tekende een contract bij PSV. Waarom? Ik ging terug naar Ajax om daar mee te trainen, dat was binnen een dag geregeld. Ik kwam in het tweede terecht en Jol was trainer van het eerste. Ik dacht toen eigenlijk al meteen dat ik geen kans zou krijgen. Mede omdat Jol het niet goed vond dat ik vanuit Everton naar Tottenham ging. Ik ging toen naar PSV. Eigenlijk kwam dat door Fred Rutte. Die was ook trainer bij Twente toen ik daar speelde, ik heb nog dagelijks contact met hem. Wij zijn gewoon vrienden. Lacovic ging toen weg naar Rusland. Maar de transfermarkt was gesloten. Rutte kon dus niks kopen, maar hij wist dat ik vrij was. Dus hij dacht: ik ken Andy nog van vroeger. Laat hem maar komen. In het begin toen ik in Nederland terug was, wist ik echter niet waar Rutte trainer was. Dus mijn zaakwaarnemer belt me op en zegt: 'Rutte wil je hebben.' Dus ik zeg: 'dat is mooi, dan ga ik weer terug naar Twente.' 'Nee' zei hij toen. Hij is trainer van PSV.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 24