Andy v.d. Meijde interview In het seizoen 1999-2000 werd je verhuurd aan FC Twente, is dat achteraf een verstandige stap geweest? Jazeker. Op dat moment was ik nog A1-speler en schommelde tussen verschillende elftallen. Op een gegeven moment werd de relatie tussen mij en de trainer van het tweede steeds minder Dat was niet goed voor mij dus ik wilde toen wel weg. FC Twente wilde me eigenlijk gelijk hebben en daar ben ik toen naar toe gegaan. Het is een hele mooie club en het beviel me er goed. De mentaliteit was daar wel anders dan ik gewend was in Amsterdam. Het was er allemaal wat losser Bij Ajax moet je altijd presteren. Op dat moment was dat goed voor mij. Ik kon mezelf zijn en laten zien wat ik in mijn mars had. Er had inmiddels een trainerswissel bij Ajax plaatsgevonden. Adriaanse was trainer geworden en die kwam regelmatig naar me kijken omdat ik steeds beter ging voetballen. En op een gegeven moment kreeg ik te horen dat ik weer terug moest komen bij Ajax. Na Twente kwam je terug bij Ajax. Je speelde toen met Zlatan, Maxwell, Sneijder, Van der vaart enz. hoe was dat? Ik kwam terug onder Adriaanse en ik raakte eigenlijk meteen geblesseerd aan mijn meniscus. Ik moest zelfs geopereerd worden. De sfeer was niet zoals ik verwacht had, Adriaanse was toch een beetje te streng voor de groep die we toen hadden. Tijdens de training moest je scheenbeschermers dragen, sokken omhoog shirtje in je broek en meer van dat soort gekkigheid. Je mocht ook niet stil staan tijdens een training. Soms pakte je even je rust, dat mocht dus niet. Dan kon je meteen aan de zijkant van het veld sprintjes trekken en je opdrukken. Het leek een beetje of je in een militair elftal zat. Nadat Adriaanse vertrokken was, kwam Ronald Koeman. Ik was toen al bezig met Blackburn Rovers want ik wilde weg. Ronald Koeman riep me echter al vrij snel bij hem op kantoor en zei dat ik kon bijtekenen voor vijf jaar Daar sprak veel vertrouwen uit. En diep in mijn hart wilde ik ook helemaal niet weg, ik had het ontzettend naar mijn zin in Amsterdam. Het pakte gelukkig allemaal goed uit Met welke spelers van toen ging je goed om zowel binnen als buiten het veld en heb je nog steeds contact met ze? Dat is met Mido. Om een mooi verhaal te noemen: we gingen, als we op een dag twee keer moesten trainen, tussen de trainingen met zijn Ferrari de stad in. Dan gingen we naar zo'n Egyptische bar wat roken (waterpijp) en een kopje koffie drinken. Hij parkeerde dan zijn auto dubbel en dan liepen wij in ons Ajax tenue die bar binnen. Dat hoef je nu niet meer te doen met alle social media. Ook met Zlatan had ik een goede band. Hij kwam me vaak thuis ophalen als hij zich verveelde en dan gingen we rondjes rijden door de stad of PlayStation spelen. Met Heijtinga en Sneijder heb ik af en toe ook nog wel contact. De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 23