Andy v.d. Meijde interview Je bent opgegroeid in Arnhem. Hoe was je jeugd? Als ik er nu op terugkijk, dan is mijn jeugd best wel zwaar geweest. We hadden thuis soms geen eten. Dit kwam doordat mijn vader een gokverslaving had. Mijn vader en moeder werkte allebei wel hard, maar alles wat werd verdiend ging op aan het gokken. Dat was soms best wel moeilijk. Ik ging ook eigenlijk bijna nooit naar school want ik wilde gewoon lekker voetballen. Mijn vader en moeder werkten de hele dag. Als ik naar school ging, voetbalde ik en als de bel ging, ging ik weer naar huis. Dat was mijn leven eigenlijk als kind zijnde. Ik ben eigenlijk ook wel opgevoed door mijn oom. Ik was daar heel veel en at daar ook regelmatig. Hij gaf me kleding en dat wat ik nodig had. Bij mijn opa en □ma kon ik ook altijd terecht. Als ik er zo op terug kijk was het best wel een pittige tijd. Op je 13de werd je gescout door Ajax, je speelde toen bij Vitesse 1892, hoe ging dat precies? Ik speelde bij de Arnhemse selectie en toen kwam er een man naar me toe op het station. Die vroeg: 'wil je een keer bij Ajax voetballen?' Ik dacht toen: wat is dat dan? Die komt zo even naar me toe lopen en die vraagt of ik bij Ajax wil komen voetballen. Ajax was mijn club. Ook al toen ik in Arnhem woonde. Mijn vader was ook Ajacied en ik liep altijd met Ajax shirtjes in Arnhem rond. Eigenlijk was dit voor mij een droom die uit ging komen. Toch was het een vreemde situatie. Dus ik zei nonchalant tegen die man: 'ja, is goed.' Ik dacht nog: die gozer is niet helemaal goed. Hij vroeg vervolgens mijn adresgegevens. Een paar weken later kwam ik terug van school en toen had me vader ineens een verrassing voor me. Hij liet me een brief zien met het logo van Ajax erop. Daarin stond dat ik een testwedstrijd voor Ajax mocht spelen. Dat was voor mij het mooiste wat er was. Ik was zo blij als ik weet niet wat. Ik kon het in eerste instantie gewoon niet geloven. Ik speelde die testwedstrijd en scoorde meteen vier keer. Eigenlijk was ik de speler die ze op dat moment zochten; een snelle buitenspeler die een goede pass had en scoorde. Ajax scoutte eigenlijk alleen binnen een straal van 50 km buiten Amsterdam. Dus het was eigenlijk wel tekenend dat ze helemaal naar Arnhem kwamen om mij te zien spelen. Vijf jaar later speelde je je eerste wedstrijd in Ajax 1kwam er toen een droom voor je uit? Jazeker! Daar deed ik alles voor. Ik wilde het eerste halen. Presteren en het hoogste halen wat haalbaar was. Dat was Ajax 1Ik speelde met de A1 tegen AZ en Morton Olsen (de toenmalige trainer van het eerste elftal) stond te kijken. Ik speelde een goede wedstrijd en na de wedstrijd kreeg ik te horen dat ik mee mocht met de selectie naar Sparta. Dat was ongelofelijk. Ik weet nog dat ik ontzettend zenuwachtig was; ik mocht als klein jongetje mee met het grote Ajax! Dat was ook best wel spannend. Ik mocht mee met de grote jongens naar Rotterdam! Pagina 21 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 22