SS N Ook waren er de afgelopen periode nog de perikelen met betrekking tot uitsupporters. Dat we de kakkerlakken onverrichter zake weer naar huis zouden sturen stond bij voorbaat vast maar we hadden graag 1BOO kakkerlakken in ons stadion gehad, meer specifiek in het uitvak. Door smerige spelletjes van politiek en politie kwam het toelaten van uitsupporters te vroeg. Er is echter ook hoop voor de uitsupporter. Nadat de KNVB liet weten niet op te treden tegen supporters die buiten de combi cm hun club achterna reizen is het hek van de dam. Voortaan niet meer drie uur van tevoren een bus instappen voor een ritje van een half uur, zonder drinken, eten en met beroving van je vrijheid. Nee, gewoon lekker de auto instappen en nog even een biertje doen in de plaatselijke kroeg voor de aftrap. En dan de politie-inzet. Regelmatig een dankbaar onderwerp voor politici. Weten ze het even niet meer, dan kunnen ze altijd nog roepen dat clubs zélf voor de politie-inzet moeten betalen. Het is namelijk schandalig dat er zoveel politie aanwezig moet zijn bij een gemiddelde voetbalwedstrijd, zo luidt althans de redenering van de onwetende burger. Dat er voor een nucleaire top van drie dagen meer politie wordt gebruikt dan voor een heel seizoen eredivisie schijnt dan weer niet zo van belang te zijn. En laat dit nu juist ook de reden zijn dat RKC-Ajax (op het moment van schrijven) waarschijnlijk moet werden verplaatst. Er is onvoldoende politie beschikbaar. Het verstikkende klimaat dat politiek en politie hebben gecreëerd rondom voetbalwedstrijden gaat nu zijn tol eisen. We gaan wel merken met wat voor draconische maatregelen de politiek nu weer op de proppen komt cm hun eigen falen te verbloemen. Gelukkig hebben wij een lekker trippie Salzburg in het verschiet. Even geen combi's, uitsupportersproblematiek, droogleggingen en gehannes met politie-inzet. Gewoon drie dagen een uitwedstrijd beleven zoals het hoort. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 17