Effe flink op de pits drijven Van Mokum ezien onze koppositie klinkt dit misschien een beetje als muggenzifterij, maar we kunnen zo langzamerhand toch een beetje spreken van een spitsenprobleem. Ik bedoel; ik wil het zooitje niet teveel op de spits drijven, maar van die Sigthorsson word je natuurlijk niet vrolijk. Laten we heel eerlijk zijn; die sleurt als een soort Dirkie Kuijt over dat veld heen met het postuur van een noeste Schotse verdediger, terwijl-ie enorm veel duels verliest. De IJslander mist kansen bij de vleet en bovendien kijkt hij er zo ongelooflijk moeilijk bij. Come on, gap! Als nummer 9 van Ajax moet je branie uitstralen, showen dat jij de machtigste midvoor bent van Nederland zelfs al kun je er geen klote van. Bij Kolbeinn staat de angst in z'n ogen. Daar wordt de achterhoede van RKC nog niet bang van. Zodoende verbaas ik me over het verhuurbeleid van Ajax; dat je Danny Hoesen bijvoorbeeld doodleuk de sirtaki laat dansen bij het Griekse PAOK voor minimaal een halfjaar. Tuurlijk, ook Danny is niet de ultieme doelpuntenmachine, maar Siem heeft dit seizoen zoveel blessureleed gekend dat ik niet op voorhand zou durven zeggen dat hij probleemloos de zomer haalt. En wat gebeurt er na de zomer? PAOK heeft immers een optie tot koop bedongen... Dus wanneer Hoesen het goed doet in Tzatzikiland dan kan ie zomaar definitief pleite zijn. Dan onze Spaanse vriend Bojan. In 2010 zag ik hem vanaf de tweede ring van Nou Camp een keer een geweldige wedstrijd om de Spaanse Supercup spelen. Van Barcelona naar AS Roma via AC Milan naar Ajax. Oftewel: hij ging slechter presteren naar mate de temperatuur daalde. Ik was afgelopen zomer desondanks erg enthousiast toen bekend werd dat hij een jaartje Amsterdam kwam doen, maar ik heb hem nog geen moment het verschil zien maken in de tussentijd. Wellicht heeft hij teveel bewijsdrang, echter ook te weinig overzicht, kracht en doelgerichtheid. Niet de nieuwe onomstreden Ajax-spits. Blijkbaar heeft de technische staf veel vertrouwen in een snelle doorstroom van enkele jeugdspelers als het om de spitspositie gaat, aangezien Siem de Jong reeds heeft aangegeven in de zomer naar een nieuwe club te willen uitkijken en Ajax Danny Hoesen zou kunnen kwijtraken aan PAOK. Alle ballen op Kolbeinn? Ik kan het me bijna niet voorstellen. Gokken op een spits uit de jeugd zou een unicum zijn; sinds Patrick Kluivert lukte het Ajax niet om een waardige spits op te leiden. Tuurlijk, ook zonder typische goalgetter gaat het allemaal best de laatste paar jaar. Toch vraag ik me af wat er gebeurt als er weer iemand geblesseerd raakt de komende maanden. En wat wil Frankie in de zomer? Kishna op 9? Een keer een flink bedrag neertikken voor een grote transfer? Of zou hij stieken hopen Siem te kunnen overhalen voor een extra jaar? Ach, uiteindelijk maak ik me totaal niet druk. Ik vertrouw op Frank z'n spitsvondigheid! De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 15