Wimrsport Wit-Rood-Wit hart. e gaaaaaaaaan op wintersport, we gaan op wintersport, we gaan op wintersport!! Het is inmiddels vele jaren geleden dat dit werd gezongen in het Olympisch Stadion. Als het begon te sneeuwen en we speelden in het OS, dan werd dit lied als snel op vak S of SS ingezet. In die tijd werd er gewoon gevoetbald als er sneeuw lag of kwam. Met een oranje bal wel te verstaan. Zwarte majo onder de broek, extra shirt met lange mouwen onder het vertrouwde Wit- Rood-Wit en een deken over de benen bij de reserves. Hoe koud was het niet in de Champions League wedstrijd tegen Ferencvarosi FC of in Düsseldorf tegen Rot Weiss Erfurt? En dan de echte wintersport wedstrijd tegen FC Twente. Alles wit en balie maar. En maar zingen: We gaaaaaan op wintersport! Een aantal jaren geleden moesten we naar Pompebladeland. Een doordeweekse wedstrijd tegen de FC uit Heerenveen. De KNVB hield geen rekening - ondanks de vele waarschuwingen om niet de weg op te gaan -met supporters en teams. De wedstrijd zou gewoon door moeten gaan. Eenmaal binnen kreeg de scheidsrechter een helder moment en jawel, de wedstrijd werd afgelast, ledereen met gevaar voor eigen en anders leven weer de weg op... Naar Sittard was dit ook al eens gebeurd, maar toen kende men het begrip weerswaarschuwingen nog niet. In Amsterdam zou dit niet aan de hand kunnen zijn, wij hebben tenslotte en dak wat dicht kan Helaas vanwege "lawine gevaar" ging de wedstrijd tegen de kaasboeren en er al eens uit en ook een wedstrijd tegen 010 werd verplaatst i.v.m. schuivend sneeuw op het dak van de Arena. Toen deze laatste wedstrijd werd ingehaald sneeuwde het ook en kwam er zelfs sneeuw door een dakplaat heen! Na deze wedstrijd hebben supporters er uren langer over gedaan om thuis te komen. (Na een overwinning op 010 is dat echter minder erg) In 1987 kwam Malmo FF uit de koker. UT Zweden wel te verstaan. De wedstrijd zou op woensdag worden gespeeld. Helaas sneeuwde het...en werd de wedstrijd een week later gespeeld. We zijn nu 27 jaar verder en mogen in het Europese bekertoernooi naar Salzburg. Uit Oostenrijk. Laten we hopen dat de weergoden ons goed gezind zijn en dat we niet voor Jan Lui die kant op gaan. En mocht dat wel zo zijn, dan kunnen we daar altijd nog blijven om echt op wintersport te gaan! De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 14