:4lO VAK410 Anno £001 \w^/ Ook zullen wij altijd blijven strijden voor het bezoeken van uitwedstrijden. Dit jaar zijn zowel de wedstrijden van Ajax tegen PSV, Feyenoord en ADO niet te bezoeken voor Ajaxsupporters. Voetbal is voor supporters en uitsupporters horen altijd aanwezig te zijn. Zowel in Amsterdam als elders in het land. Ook in 2014 zullen wij verder gaan met waar wij bekend om staan: onze club vocaal en visueel steunen en onze kernwaarden verdedigen en uitdragen, overal waar wij dat nodig achten. Ajax is nog op drie fronten actief en wij kunnen niet wachten tot wij onze jongens weer tot de nodige successen kunnen bewegen. Stiekem dromen van titel nummer vier op rij, hopen op nog een aantal Europese reisjes en rekenen op een bekerfinale in de Kuip! 13 JAAR VAK410! Op zondag 26 januari 2014, de dag dat VAK410 alweer zijn 13e verjaardag mocht vieren, werd een degelijke 0-1 overwinning behaald in Deventer. Op vrijdag verzamelde zich een behoorlijke afvaardiging in het supportershome om samen het verjaardagsweekend in te luiden. Bekende jongens van gedurende de gehele 13 jaar waren aanwezig. Jongens van het eerste uur tot aan de jonkies; een mooi gezelschap. Verhalen werden verteld, herinneringen opgehaald en menig drankje gedaan. Nogmaals: iedereen bedankt voor een geslaagde avond! DE KLASSIEKER Toen de loting voor de kwartfinale nog maar net bekend was, kwamen er vanuit Rotterdam al de grootste verhalen. De beruchte Feyenoord aanhang zou Amsterdam wel even gaan overnemen of er nou uitsupporters welkom waren of niet. Toen Aboutaleb en Van der Laan ook nog eens besloten het uitsupportersverbod te handhaven, vielen ze bijna over elkaar heen met het in de wereld slingeren van foto's van wedstrijdkaarten en statements dat ze massaal zouden afreizen. De dagen voor de wedstrijd werd er hier en daar toch ingezien dat deze tactiek wellicht niet de slimste was geweest en ze begonnen zich links en rechts zelfs in te dekken. Toch maar niet afreizen? Toch maar heel erg gedeisd houden? Van het bekende "geen woorden, maar daden" was inmiddels weinig meer over en niets bleek dan ook minder waar voor, tijdens en na de klassieker. Het enige wat van Feyenoord zichtbaar was waren een aantal ontvreemde doekjes aan de balustrade van VAK410. Even dachten ze er toch wel bij te zijn, er was namelijk een doekje met een groene haas gespot op VAK410. Tuurlijk, ze stonden natuurlijk gewoon op het vak... Snel een screenshot en op Twitter ermee! Toch jammer dat later bleek dat er een mes door de kop van die haas zat. In Amsterdam begon de dag al bijtijds, want vanzelfsprekend werd er bij ons wel overal verzameld: in de stad, bij het honk en rond het stadion werd er al vroeg afgetrapt. De entrada was groots te noemen en de sfeer zat er al vroeg in. Tientallen fakkels deden Zuid-Oost rood kleuren, de beats galmden lang na en het gezang was oorverdovend. Het kon wat ons betreft niet mis gaan die avond. Aan de oproep om in het zwart te komen was goed gehoor gegeven. VAK410 was inktzwart en maakte wederom een duidelijk statement: minder gelul, meer uitsupporters! Heerlijk om alle oldschool outfits uit de kledingkasten te zien komen. De sfeer op het vak deed daarentegen niet aan een rouwstemming denken. Het vak knalde 90 minuten lang. Bij 0-0, 0-11-1 en later sprong het volledige stadion. Het vak was bomvol zoals op een heerlijk bekeravondje hoort. De Meersche Helden 2013-2014 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 13