Claudia v.d. Heilig nbr-g Ajax Heldinnen Met je oude clubs Az en Telstar heb je ook meegemaakt dat de competitie uit Nederlandse teams bestond, wat is het grootste verschil nu de Belgische clubs erbij zijn gekomen? Tegen sommige Belgische tegenstanders is het niveauverschil best groot. Standard Luik steekt er van de Belgische clubs echt bovenuit. Het is voor onze ontwikkeling als team wel goed dat we tegen tegenstanders spelen die erg fysiek spelen. Hoe ziet voor jullie een wedstrijddag eruit? Vaak rustig. Op een wedstrijddag slaap ik meestal uit en bij bijvoorbeeld de uitwedstrijd tegen OH Leuven meldde we ons om 13:OOuur op de club en vertrokken we richting België, 's Avonds aten we gezamenlijk en vertrokken daarna naar het stadion. Na de wedstrijd keerde we terug naar Amsterdam en uiteindelijk was ik om 02:15uur thuis. Komend weekend spelen jullie de uitwedstrijd tegen je oude club Telstar. Hoe is het om daar terug te keren? Het is wel speciaal maar verder doet het me niet zoveel. Ik wil de wedstrijd gewoon winnen. Je merkt dat alle clubs heel graag van ons willen winnen en dat is bij Telstar zeker zo dus we zullen vol aan de bak moeten. De Meersche Helden 2Ü13 - 2014 Pagina 1Q Je bent nu met het Nederlands elftal bezig aan de kwalificatie reeks voor het WK in Canada. Wat verwacht je van deze kwalificatiereeks? De wedstrijd tegen België is een cruciale wedstrijd. Het zal een pittig duel worden al verwacht ik dat we deze wedstrijd gewoon winnen en dan moeten we tegen koploper Noorwegen revanche nemen van de eerdere 2-1 nederlaag. De achterstand op koplopers FC Twente en Standard Luik is nihil. Hoe schat je de kansen in om in Juni met de schaal omhoog te staan? En wat zijn je persoonlijke doelstellingen voor de resterende competitiehelft? Op dit moment spelen we heel constant maar we moeten bewust zijn dat we elke wedstrijd moeten winnen om eventueel over Standard Luik en FC Twente heen te kunnen gaan. Tegen beide teams spelen we nog thuis en Standard Luik en FC Twente spelen ook nog onderling tegen elkaar. Het kampioenschap zal ook fantastisch zijn voor de club Ajax. Persoonlijk wil ik de goede lijn doorzetten van de eerste seizoenshelft en de ervaring opvullen van het (tijdelijk)vertrek van Anouk Hoogendijk en Daphne Koster.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 11