Claudia v.d. Heilig ib< *g Ajax Heldinnen u de eerste helft van het seizoen er op zit, is het mooi tijd om even terug te kijken. Claudia van den Heiligenberg was met veel assists en doelpunten één van de smaakmakers van de eerste seizoenshelft. Wij keken met haar terug op haar eerste half jaar als Ajacied en vooruit naar de tweede competitiehelft. Je hebt je eerste half jaar als Ajacied erop zitten. Hoe kijk je terug op deze periode? Het begin van het seizoen was moeizaam als team. Je zag dat er veel potentie in de groep zat alleen hadden we tijd nodig om ingespeeld op elkaar te raken. Je ziet bij de laatste wedstrijden dat als we minder spelen we wel gewoon de drie punten pakken. Wat heeft ervoor gezorgd dat je bij Ajax bent gaan spelen? Tijdens het eerste seizoen van Ajax was er al contact. We hebben toen samen besloten dat ik toch nog een seizoen bij Telstar bleef voetballen. Eind vorig seizoen is er weer contact geweest toen heb ik de knoop snel doorgehakt en besloten om bij Ajax te komen spelen. Wat ervaar jij als grootste verschil tussen Telstar/Az en Ajax? Ajax is zo'n ontzettend warme club. Je voelt je zo betrokken bij de club. De mensen op de club zijn op de hoogte van onze uitslagen en op Toekomst komen echt alle teams bij elkaar van het eerste tot aan de jeugd. Heb jij altijd al voetbalster willen worden? Mijn moeder heeft ook altijd gevoetbald bij Alkmania en Oranje, daardoor kwam ik al vroeg in aanraking met voetbal. Bij Alkmania ben ik zelf ook begonnen. Daar dacht ik alleen maar "ik wil de beste worden". De meisjes die nu voetballen kunnen denken ik wil bij Ajax spelen. Toen ik jong was speelde dat nog helemaal niet. Naast het voetbal heb jij nog een baan. Is dat moeilijk te combineren? Ik heb een topsportcontract bij de politie waardoor ik maar 50% van mijn uren hoef te werken. Tijdens wedstrijddagen ben ik altijd vrij en kan ik rustig naar de wedstrijd toe werken. Na het wegvallen van Anouk Hoogendijk en Daphne Koster ben jij nu een van de meest ervaren speelsters voel jij nu extra druk? Nee absoluut niet. Tijdens mijn periode bij Telstar was ik ook één van de meest ervaren speelsters en bij Ajax hebben we nog meer ervaren speelsters als Chantal de Ridder en Petra Hogewoning. Pagina 9 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2014 | | pagina 10