4 Welkom in Amsterdam! STH-CRW [55 IS) ij de opkomst van de spelers voor de wedstrijd Ajax - Vitesse hadden we een Tifo- actie voorbereid. De laatste grote actie was al weer een tijdje geleden omdat door het plotselinge overlijden van iconen Wim Schoevaart en Gerrie Mühren wij hen wel op gepaste wijze wilden herdenken. Ook de actie tijdens de wedstrijd waarin het 32e landskampioenschap werd behaald, kreeg uiteraard voorrang. Maar 2 november was dan de dag van de actie die bij ons bekend staat als de Tunnelrats. Met een megadoek en een balu lieten we weer zien hoe we twee van onze passies verenigen onder het motto "Two Passions, One Love". De uitleg: "Graffiti writers don't die, because these walls, trains, trams and subways don't lie", is met respect aan King HIGH want wij delen deze passies met Sven. Op het doek zien we een metrotunnel waar één van onze jongens de laatste hand legt aan een South Crew-piece. Op de muur achter hem staat er al een met AFC-Ajax. Niet zo gek veel eerder verscheen er een South Crew-piece op een van de pijlers van de Amsterdamse brug. De tweede actie was om onze gasten uit Glasgow welkom te heten bij aanvang van de wedstrijd Ajax-Celtic. Het megadoek toont een door het rode neonlicht opgehitst hoertje achter één van de deuren in de steegjes rond de Wallen. "Welcome to Amsterdam" stond op het begeleidende balustradedoek. De Amsterdamse politie had een geheel eigen manier om de Schotse gasten welkom te heten. Ééntje waarvan wij in ieder geval schande van spreken. Maar gezien het verloop van de wedstrijd had we met het tweede balu, dat door de UEFA maffia werd afgekeurd, wel gelijk: "Paid Once, Fucked Twice!". Deze drie zwaarbevochten punten bleven in Mokum! En 'the best away- supporters-ever' stonden ook in eigen huis hun mannetje: We just can't get enough! Pagina 5 De Meersche Helden 2Ü13 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 6