Gerrie Mühren _d_e goeie ouwe tijd Kregen we de opdracht om de Schotten terug te laten komen tot 2-2. Achteraf gezien belachelijk, maar het ging ons toen echt voor de wind.' 'Met Barry Hulshoff heb ik altijd een goede band gehad. Ik heb enorm veel waardering voor Barry gekregen, want hij is altijd dezelfde gewone jongen gebleven. We kennen elkaar vanaf onze achttiende leeftijd toen we samen in het militair elftal speelden. Het klikte meteen en is nooit veranderd. Barry's mentaliteit komt goed overeen met die van de gemiddelde Volendammer. Hier ben je nooit een idool, wat je ook presteert. Er is wel respect en waardering, maar een voetstuk is hier overdreven. Niemand zal hier ooit om een handtekening vragen of zo... En als Koningin Juliana voorbijkomt, zal niemand de deur uitrennen. De bandleden van de Cats wonen net als ik in een rijtjeshuis. Dat is typisch voor Volendammers. Trouwens, in de spelersbus draaiden we altijd muziek van The Cats. Dat vond Kovacs echt fantastisch. Het is zelfs een keer voorgekomen, dat de drummer van The Cats bij een bespreking van het Nederlands elftal aanwezig was. Volgens mij was dat tegen Oostenrijk-uit. Ongelooflijk zeg!' 'Die wedstrijd in Madrid was voor ons heel bijzonder. Tot op dat moment stond Real Madrid op Europees niveau nog steeds naast Ajax. Door deze wedstrijd hebben we ons eenzaam en alleen aan de Europese top geplaatst. Die bal, die ik in één keer dood op mijn voet laat vallen, was een impulsieve handeling. Ik wilde de bal aan Ruud Krol meegeven, maar die liep nog enkele meters achter me. Daarom moest ik de bal eerst aannemen om tijd te winnen. Aldus geschiedde, maar dat de manier waarop dit gebeurde zoveel indruk maakte, merkten we pas na de wedstrijd. Ik liep samen met Arnold, Johan Neeskens en nog een paar spelers op straat in Madrid, en we zien enkele Madrilenen die beweging van mij nadoen. Die Spanjaarden denken dat we fans zijn, dus komen naar ons toe en vragen of wij dit ook kunnen. Toen Johan Neeskens had getracht duidelijk te maken dat ik dit tijdens de wedstrijd had gedaan, zijn ze lachend weggelopen. Dat was schitterend om na de wedstrijd in de stad te zien...' 'Eén van de mooiste momenten uit mijn tijd bij Ajax is mijn goal tegen Bayern München. Ik schoot toen de bal met mijn rechterbeen in de kruising bij de Duitsers. Paul Römer was toen regisseur van de rechtstreekse televisie-uitzending. Op het moment dat ik werd aangespeeld, schakelde hij juist van de ene naar de andere camera, waardoor alle televisiekijkers het doelpunt misten. Als ik hem nog wel eens tegenkom, dan begint hij er altijd over. Hij kan dat gewoon niet uitstaan. Hij had gewoon niet verwacht dat ik met mijn rechterbeen uit die positie op doel zou schieten.' typisch Johan 'Na het vertrek van Johan voelde iedereen zich leider. Dat werkte niet. We voetbalden wel, maar met het besef dat de prestaties van weleer niet langer gehaald konden worden. Met Johan erbij heerste er een gevoel van onoverwinnelijkheid. Dat gevoel was verdwenen. Johan zag alles voor en tijdens de wedstrijd, dat doet niemand hem na. Ik kan me nog een wedstrijd Ajax - Telstar herinneren. Johan en ik liepen voor de wedstrijd over het veld. Het had flink geregend en er lagen plassen. Johan attendeerde me op de plassen op het veld. 'Die gaan we gebruiken, Gerrit', zei hij tegen mij. De wedstrijd begon en Telstar speelde terug op de keeper. Johan rende achter de bal aan en niet zonder reden. De bal bleef liggen door de plassen en Johan zetten Ajax na 7 seconden al op 1-0. Dat was nou De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 32