Gerrie Mühren de goeie ouwe tijd (Qlnlangs overleed Gerrie Mühren op 67-jarige leeftijd. De oud-speler van Ajax deed vier jaar geleden nog topfit voor het laatst mee bij een wedstrijd van Lucky Ajax. Een bergmeenstoornis maakte veel te vroeg een einde aan het leven van een legendarische Ajacied. Ruim 1Q jaar geleden blikte Gerrie Mühren vol trots terug op zijn imposante voetbaltijd bij FC Volendam, Ajax en Betis Sevilla. 'Michels riep toen van de zijkant: je hebt geen techniek' De zomer van 1 968. Gerrie Mühren gaat FC Volendam verlaten. Hij kan kiezen tussen PSV, Go Ahead en Ajax. Zijn interesse gaat uit naar Eindhoven, maar hij kiest uiteindelijk voor Amsterdam. Zijn overgang naar Ajax is groot nieuws in het vissersdorp. Na zijn debuut in de hoofdmacht van Michels, zal Gerrit de eerste Volendammer zijn die zijn opwachting maakt in het Nederlands elftal. Mooie jaren breken aan: vier Europa Cup-finales, waarvan drie gewonnen: vier landstitels, vier KNVB-bekers, twee Europese Supercup én een Wereldbeker. 'Op mijn eerste trainingsdag bij Ajax werd ik opgewacht door Johan Cruijff. Hij bracht me naar de overige spelers toe, waar ook Michels bij stond. Ik kan me nog een foto herinneren waar ik samen met Johan, Rinus en Salo Muller bij een massagetafel sta, met Volendamse mutsen op... Veel jongens kende ik al van het militair elftal, zoals Barry Hulshoff en Wim Suurbier. Later kwamen daar Johan Neeskens en Nico Rijnders bij. In het begin moest ik wel een barrière overwinnen, want het is niet niets om als broekie je te moeten begeven tussen Henk Groot, Klaas Nuninga, Bennie Muller. En Michels natuurlijk, die was toen een echte beul. Begrijp me goed, wel een eerlijke beul hoor Techniek was mijn handelsmerk. Op één van mijn eerste trainingen kreeg ik een bal aangespeeld, die ik per ongeluk onder mijn voet liet doorglippen. Michels riep toen van de zijkant: je hebt geen techniek Toen voelde ik me erg vervelend, want ik moest het juist van mijn techniek hebben. Michels gaf nooit complimenten. We speelden eens een wedstrijd die in 0-0 eindigde, waarna we met 4-0 na verlenging wonnen. Ik speelde toen een zeer goede wedstrijd. Werd na de wedstrijd aan Michels gevraagd wat hij van mijn spel vond. Ook toen zei Michels dat ik geen techniek had. Typisch Michels!' 'In mijn eerste jaar onder Michels speelde Ajax de finale van de Europa Cup voor Landskampioenen tegen AC Milan. Dit seizoen was voor mij een periode om te rijpen, vond Michels. Ik speelde mijn wedstrijden in het tweede elftal met spelers als Johnny Rep, Gerrie Kleton en Ruud Krol. Krol was toen aanvoerder van het tweede elftal. Een jaar later mocht ik af en toe ruiken aan het A-elftal. Ik werd een keer op zaterdagavond gebeld met de vraag of ik mij direct wilde melden in het hotel waar de A-selectie zat ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Telstar (20 oktober 1968: uitslag: 9-2, red.]. Volgens mij was Klaas Nuninga ziek geworden. Ik meldde mijn netjes conform de wens van de technische staf en sta een dag later in de basis. Bij de eerste de beste aanval staat iedereen in het strafschopgebied van de tegenstander Komt er een bal van de zijkant van Sjakie. Iedereen mist, zodat ik de bal eenvoudig kan binnenschieten. Blijkt dat dit het 1000e doelpunt van Ajax in het betaalde voetbal was. Iedereen was te nerveus om die bal erin te schieten, maar ik wist van niets dus zet gewoon mijn voet tegen de bal. Later stond de naam van Klaas Nuninga in Ajax Nieuws bij de maker van de 1000e Ajax-goal in de eredivisie. Toen heb ik toch maar eventjes de redactie gebeld, want het was natuurlijk wel een leuke binnenkomer in de basis van Ajax.In het seizoen 1 971 /1 972 waren we al kampioen en stonden we op 89 goals. In de eerstvolgende wedstrijd speelden we tegen Vitesse in De Meer en wilden we graag de honderdste maken. Ook toen was het heel druk in het penaltygebied en maakte ik de jubileumtreffer. Het werd toen 1 2-1de grootste eredivisie-uitslag tot nu toe. Pagina 29 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 30