Ajaxvrouwen in de lift. Ajax Heldinnen iON #-EGOinll competitie p 25 november werd bekend dat de Ajaxvrouwen de eerste eigen sponsor binnen hebben gehaald. Het bedrijf Yourgift zal het vrouwenteam de komende twee seizoenen sponsoren. Ook is er een optie voor nog een derde seizoen. Voor de club en het team een goede zaak als je het ons vraagt. De vrouwenvoetbalsport telt in Nederland nog maar slechts 127500 leden maar is door de komst van een professionele organisatie bij de voetbalbond, een profcompetitie (BeneLeague) en de komst van oa Ajax al duizenden leden gegroeid. Dit zal de komende jaren zeker nog groeien. En dit is nodig om ook op Europees of zelfs wereldniveau mee te doen. Helaas speelt geld en publiciteit altijd weer een belangrijke rol als het gaat om groei te realiseren. Door het gebrek aan sponsoren en uitblijven van andere inkomsten verdwijnen er tot nog toe ook ieder seizoen teams uit de nog jonge Toch is er bij Ajax best wat aandacht voor de vrouwen. Bijna alle wedstrijden zijn te zien op Ajax TV (online) en worden er veel clinics georganiseerd. Verder zijn er verschillende amateur clubs waarmee wordt samengewerkt en zit de Bobby Haarmstribune goed gevuld bij de thuiswedstrijden. Zo werd er 15 november met een bijna gevulde Bobby Haarms tribune met 2-0 gewonnen van psv/ FC Eindhoven. Een paar dagen eerder werd de inhaalwedstrijd tegen FC Twente met 0-4 gewonnen. Ondanks de blessuregolf die op dit moment heerst in Amsterdam zijn dit resultaten die je mag verwachten van een team met de beste talenten en de meeste internationals van Nederland. Op dit moment staan de Ajaxvrouwen 7e in de competitie maar met 4 vrij eenvoudige wedstrijden op het programma kan dit voor de winterstop nog veranderen. Op het moment van schrijven is de uitwedstrijd tegen FC Antwerp nog niet gespeeld, maar wij zijn trots dat we kunnen melden dat wij met een volle bus naar Antwerpen gaan om daar in het Bosuilstadion Ajax aan te moedigen. Gelukkig zijn er meer busreizen naar uitwedstrijden in België op komst waar ook jij je voor kan opgeven. Kijk voor meer informatie op onze website www.ajaxheldinnen.nl De volgende thuiswedstrijd is nog net voor de winterstop tegen AA Gent 20 december. De Meersche Helden 2Q13 - 2014 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 27