ypocriete Hooligan Heffing ons in gesprek te gaan en te laten zien hoe zaken in de praktijk nu al werken Als het aan Kamerlid Gert-Jan Segers van de Christenllnie ligt, dan betalen de clubs in het Nederlandse betaalde voetbal snel zelf voor de politie-inzet rondom wedstrijden. De partij vindt dat de huidige opzet veel te veel geld kost. Dat moeten de clubs zelf gaan ophoesten. Hoe? Dat maakt de partij niet uit. "Dat kan bijvoorbeeld door de prijs van kaartjes voor iedereen te verhogen", aldus Segers. De CU wil door een speciale heffing, de 'hooligantaks' uiteindelijk 30 miljoen euro terugverdienen aan de jaarlijkse politie-inzet. Dit is populistische en politieke retoriek van de bovenste plank! Bovendien is het erg hypocriet omdat het betaalde voetbal de schatkist veel meer oplevert dan het kost. Wij als supporters betalen sowieso al BTW over onze (seizoens)kaart, geld dat dus naar de overheid gaat. Segers wil de supporters buitenspel zetten maar schiet zijn proefballonnetje in eigen doel. De laatste jaren is het geweld in en rondom de stadions sterk afgenomen. Volgens het rapport van het CIV (Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme) is het aantal incidenten het afgelopen seizoen gedaald met 10 Mensen voelen zich veiliger in het stadion en het aantal uren politie-inzet daalt eveneens. In de eredivisie om precies te zijn met 9,3 Deze positieve tendens is te danken aan de inzet van velen. Clubs, stewards, vrijwilligers maar zeker ook de supporters(verenigingen). Zo voert de AFCA Supportersclub al een aantal jaren regelmatig constructief overleg met verschillende organen binnen Ajax (waaronder de directie), maar ook met de burgemeester, politie en de KNVB. Met burgemeester Van der Laan zitten we op gezette tijden aan tafel en deze gesprekken zijn zeer vruchtbaar, zo vinden beide partijen. Door deze overleggen proberen wij als supporters onze verantwoordelijkheid te nemen daar waar mogelijk. Ook bij andere betaald voetbal clubs gebeurt dit. Vaak leggen we afspraken vast in een door alle partijen getekend convenant. Ook doen Ajax en haar supporters veel aan sociaal preventief werk bijvoorbeeld via instanties als het SAC (Supporters Advies Commissie). Daarnaast is de AFCA Supportersclub betrokken bij initiatieven om de voorgestelde Voetbalwet aan te passen. Dit gebeurt op eigen initiatief om de politiek juist te laten zien, welke belangrijke rol wij kunnen spelen en tevens welke oorspronkelijke voorstellen vanuit minister Opstelten wat ons betreft niet deugen. Er zijn daarvoor gesprekken gevoerd met onder andere Tweede Kamerlid Tjeerd van Dekken door een paar vertegenwoordigers. Tevens zijn we met overleggen bezig om de normalisatie rondom het bezoek van wedstrijden van Ajax in gang te zetten. Dus daar waar de supporters zelf initiatieven tonen om het bezoek aan wedstrijden leuker te maken wat resulteert in meer supporters (en dus meer geld voor de staat) en minder politie-inzet zou de politiek eens een keer een een-tweetje moeten aangaan om van die achterlijke combiregelingen af te komen. Tikkie terug Gert-Jan! Wij hebben als bestuur van de AFCA Supportersclub Gert-Jan Segers uitgenodigd om een keer met Pagina 25 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 26