Jasper Cillessen interview Heb je de ambitie om ooit nog eens in het buitenland te voetballen? Mijn hoofdtaak is nu om zo goed mogelijk bij Ajax te spelen. Uiteindelijk hoop je ooit nog eens op een mooie buitenlandse club. Je wilt het alle hoogste halen en alles winnen. Op dit moment is dat met Ajax niet echt reëel. Zo simpel is het helaas op dit moment. Het grote geld is lastig te verslaan. Uiteindelijk hoop ik dan ook dat ik nog een stap kan maken, maar het is niet zo dat ik weg wil. Het is zeker geen straf om hier te zitten ik kan hier tot het eind van mijn carrière wel blijven. De Bloedkuul of de Arena? Toch op dit moment nog de Bloedkuul. Als je als klein jongetje opgroeit en je mag dan uiteindelijk onder die lampen spelen, ja dat is waarvoor je alles hebt gedaan. En dan word je in je eerste seizoen ook nog eens omarmd door de supporters. Ik hoorde in mijn tweede seizoen van de financiële afdeling dat ze 2500 seizoenkaarten hadden verkocht alleen doordat mensen mij wilde zien spelen. Ja, dat doet wel iets met je. Toen ik voor Ajax tekende werd dat me dat ook niet in dank afgenomen. Ik had overal naar toe mogen gaan, behalve naar Amsterdam. En als je dan met je nieuwe club terug komt in De Gofffert en je word toegezongen door het NEC-publiek, ja dat is top. Maar ja dan speel je weer in de Arena. Dat is ook een lekker gevoel, dat is eveneens thuiskomen. Ik speel met heel veel plezier in de Arena. De sfeer is heel vaak fantastisch. Het wordt ook steeds meer een echt Ajax stadion. Als je in de gangen loopt naar het veld toe mat al die tekeningen en foto's. Dat ademt Ajax. De supporters in Amsterdam, zijn wij te kritisch? Nee, ik ben zelf ook heel kritisch. Het is soms heel dubbel: de ene helft van de supporters steunt ons altijd maar er zijn ook supporters die verwachten dat we elke wedstrijd met 10-0 winnen met ook nog mooi voetbal. Kritisch zijn mag, maar je moet wel altijd je ploeg blijven steunen. Ik zal zelf ook nooit een speler uitfluiten, dat vind ik persoonlijk niet kunnen. Je hebt inmiddels ook een paar wedstrijden in het Nederlands elftal gespeeld, ga je volgend jaar mee naar Brazilië? Ik wil eerst in mei volgend jaar met de kampioenschaal staan en dan hoop ik een uitnodiging van de bondscoach te krijgen om mee te mogen naar het WK. Toen de opblaashal op de Toekomst ineen stortte moesten wij gelijk aan jou denken, het zal toch niet zo zijn dat iemand de nooddeur heeft open gezet. Hoe zou dat komen? Er is mij nooit uitleg gegeven hoe die hal precies werkte. Het was volgens mij op een van de Kids Club dagen. Het was bloedheet in die hal dus ik wilde een deur open zetten. Ik wist niet dat dat niet kon. Dat was mij nooit verteld. Dan ga je dus de fout in. Met hulp van anderen hebben we hem gelukkig weer dicht gekregen. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 25