Jasper Cillessen interview Als een keeper een fout maakt kan dat vaak een doelpunt zijn en twee of drie van die fouten kan fataal zijn voor een keeper, denk je daar wel eens aan? Voor en na een wedstrijd wel maar tijdens de wedstrijd niet. Dan ben je bezig met de wedstrijd zelf en de eerstvolgende bal. Vroeger had ik er wel wat meer moeite mee, maar nu ben ik er tijdens de wedstrijd gelukkig niet meer mee bezig. Je bent nu eerste keeper is dan ook de hiërarchie tussen de keepers veranderd? En hoe merk je dat? Nee, eigenlijk niet. Bij ons was het wel heel duidelijk: Kenneth en ik zaten in dezelfde situatie en Mickey van het Hart is een jonge keeper met heel veel talent. Wij gaan met zijn drieën fantastisch met elkaar om. Ook als de jongens van het tweede erbij komen. Het is niet zo dat we niks tegen elkaar kunnen en durven te zeggen, we accepteren alles van elkaar. We trainen ook met beleid. Het is niet zo van: oh, hij is de eerste keeper dus ik loop even op hem door en dan krijg ik mijn kans. We proberen elkaar te beschermen en nemen het voor elkaar op als we het bijvoorbeeld ergens niet mee eens zijn. Wij zijn wel een team. Je hebt je Champions League debuut gemaakt tegen AC Milan, hoe was dat? Ja dat was geweldig! Je droomt als klein jongetje om daar ooit eens te staan. In het begin maak je het mee als bankzitter, dat is toch minder. Als je er dan staat, denk je: dit is toch waarom ik naar Ajax ben gekomen! Om deze wedstrijden te spelen. En dan ook nog tegen een club als AC Milan, ja dat is dan helemaal mooi. Dit is je derde seizoen bij Ajax, je hebt al twee keer de kampioensschaal omhoog mogen houden, smaakt dat naar meer? Ja zeker! Ik heb ieder jaar gezegd: ik wil de schaal omhoog houden. Het liefst natuurlijk als eerste man. In mijn beleving heb ik het eerste jaar minder inbreng gehad dan het tweede. Ik heb in het tweede jaar meer wedstrijden gespeeld. En nu hoop ik aan het eind van het seizoen weer met de schaal te staan met een nog grotere inbreng. Ik ga er in ieder geval volle bak voor tot de laatste seconde van het seizoen. Wat is Frank de Boer voor een trainer? Heel duidelijk, in die zin dat hij niet snel op zijn standpunt zal terugkomen. Als hij zegt dat iets recht is, dan is het ook recht. Dat zal hij later niet krom praten. Hij geeft zijn spelers ook heel veel vertrouwen. Pagina 23 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 24