Jasper Cillassen interview Je kwam van een plattelands clubje naar het grote Ajax, waar merkte je dat vooral aan? Aan alles. Het is allemaal veel groter en massaler. Kijk alleen maar naar het trainingscomplex, hier wordt er alleen maar besloten getraind. Bij NEC heb ik dat maar één of twee keer meegemaakt onder Alex Pastoor. Bij NEC was het normaal dat er niet zoveel aandacht was. Als je hier al kijkt hoeveel media er staat bij een training! Soms stond er iemand van Omroep Gelderland of De Gelderlander aan de kant maar niet zoals bij Ajax. Als je hier wat zegt in een interview staat het meteen op internet. De druk is hier groter de pers zit bijna dagelijks in je nek te hijgen hoe ga je daar mee om? Je moet er in het begin wel even aan wennen. Je word hier echt overal herkend en nu je eerste keeper bent wordt dat alleen maar meer In Nijmegen kon je je nog redelijk makkelijk overal verplaatsen. Je zult mij er nooit over horen klagen, maar het is soms wel vervelend vooral met interviews die je geeft en dat vervolgens op sites bepaalde zaken uit zijn verband worden getrokken. Dan worden er accenten gelegd op dingen die je zo helemaal niet bedoeld hebt en dat kan dan heel negatief overkomen. Ik heb het er ook wel eens met journalisten over gehad en die balen er ook van. Die willen dan een mooi stukje publiceren maar op internet wordt alles spannender gemaakt omdat dit scoort. Dat is voor ons soms wel vervelend. Hoe werd je ontvangen in Amsterdam, voelde je je er meteen thuis? Fantastisch, in het begin is het natuurlijk nieuw. Ik heb elf jaar bij NEC gezeten, ik kende niet anders. Ik ben hier zo fantastisch opgevangen door iedereen; Herman Pinkster David Endt in het begin, de dame van het spelershome en de hele staf. Allemaal hebben ze hun best gedaan om het mij zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ik ben hier echt in een warm bad gekomen, vanaf dag één heb ik een positief gevoel gehad en dat is alleen maar meer geworden. ledereen heeft een bepaald doel, carrièreplanning. Dit seizoen begon je weer als bankzitter voor het derde jaar op rij, had Jasper dit nog lang volgehouden? Ik wil zo snel mogelijk spelen. Ik heb overwogen om ergens anders te gaan spelen. Ik kwam steeds op hetzelfde punt terug en spelen is wel wat ik wil. Ik ben bij Ajax gekomen om eerste keeper te worden. Op een gegeven moment moest ik voor mezelf de knoop doorhakken: wil ik ergens anders spelen? Dit met het risico dat als je minder speelt, je nooit meer bij Ajax terug zal keren? Dat risico durfde ik niet aan. Toen dacht ik bij mezelf: ik ga nog één keer volle bak en dan is misschien drie keer scheepsrecht. Of ik heb drie jaar alles gegeven en dan is het helaas einde verhaal. En dit jaar kwam mijn kans wel, hoe vervelend het ook is voor Kenneth Vermeer De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 23