Jasper Gillessen interview Ben je altijd keeper geweest? Nee ik ben als voetballer begonnen. Ik heb eerst als aanvaller bij De Treffers (amateurclub uit Groesbeek) in de F'jes gevoetbald. Van de F'jes ga je naar de E'tjes en dan wordt er iets meer in systeem gevoetbald. Toen bleek dat we veel aanvallers hadden. Ik was een vrij druk jongetje en ik ben dus op het middenveld gaan voetballen om toch maar bezig te zijn. Maar ik vond keepen toen ook al heel erg leuk en dat deed ik vaak in mijn vrije tijd. Op het moment dat er keepersplek vrij kwam bij de D'tjes had ik het geluk dat er een trainer was die het vertrouwen in me had. Dit ondanks dat ik een klein jongetje was. Die trainer zette mij gewoon in de goal. De Treffers had toen een vrij grote jeugd en het was ongebruikelijk dat je zo snel in een selectie elftal kwam. Wanneer kwam je tot de ontdekking dat je goed was en wilde je profvoetballer worden? Ik wilde eigenlijk altijd al profvoetballer worden, eerst als voetballer en later als keeper. Ik had geluk dat ik al vrij snel werd gescout door de KNVB om met selectiewedstrijden en dat soort zaken mee te doen. En dan krijg je links en rechts te horen dat je wel wat kunt en begint langzaam het besef te groeien, maar ik heb eigenlijk nooit het gevoel gehad dat ik mijn brood er mee kon verdienen. Ik heb zo goed mogelijk mijn studies gevolgd, want zoals je weet: als je het bij NEC niet red, dan is de kans heel groot dat je niet verder gaat doorbreken. Haal je bij Ajax de selectie niet, dan kan je nog altijd ergens anders voetballen en je brood daar verdienen. Bij NEC is dat natuurlijk veel minder aan de orde. In 2011 speelde je bij NEC in de basis en tekende je een contract voor vijf jaar bij Ajax, van eerste keeper naar tweede keeper is dat een makkelijke stap geweest? Nee, ik ben hier naartoe gegaan om eerste keeper te worden. Ik had de pech dat Kenneth Vermeer het heel goed deed. Dan moet je wachten op je kans. Daar heb ik helaas twee jaar op moeten wachten. Maar ik ben wel altijd volle bak gaan trainen om mezelf beter te maken voor het moment dat ik er moest staan. Ik denk wel dat ik redelijk positief kan terugkijken op die 2 jaar, zeker de momenten dat ik er moest staan tijdens de invalbeurten en de wedstrijden in de KNVB beker en in het tweede. Pagina 21 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 22