(Celtic Het tweeluik met Celtic zit er al weer even op, maar het vuurtje smeult nog steeds na. Celticsupporters die voor het gooien van een bierblikje twee maanden lik krijgen opgelegd, 'Romeo eenheden' die in de rechtbank zich ineens als brave, geweldschuwende politieagenten voordoen, de 'Paal der Gerechtigheid' die een mooi kopstootje uitdeelde, 20.000,- boete voor een zooi kapotte stoeltjes en ook nog eens 25.000,- voor het spandoek met 'Fenian Bastards'. Vooral die laatste boete is moeilijk te verkroppen. Tijdens de CL-hymne werd het doek voor het eerst omhoog gehouden. Als door een wesp gestoken begonnen alle UEFA-officials zich in de commandokamer suf te googelen om uit te vinden wat er toch op dat spandoek stond. Maar welke link zij ook aanklikten, hard bewijs voor discriminatie vonden zij niet. Zo kon het zijn dat het spandoek na de 1-0 nog eens werd getoond. Maar waar in een voetbalwedstrijd de kous af is wanneer de scheids het incident heeft gezien en beoordeeld, houdt de UEFA er in dit geval andere regels op na. Anoniem mag worden geklaagd en aan de hand daarvan kan de UEFA besluiten om alsnog een (nieuw) onderzoek in te stellen. Als slecht verliezer deed Celtic (wie anders?) dat en zodoende werd Ajax alsnog bestraft. Voetbal anno 2013, vooral binnen de pas lopen. Megadoeken Barcelona en Para Als deze uitgave uitkomt ligt de thuiswedstrijd tegen Barcelona alweer een poosje achter ons. Op het moment van schrijven is de uitslag nog niet bekend, maar ons megadoek is wel al klaar en zal ongetwijfeld weer de hele wereld rondgaan. Het originele ontwerp dat de 76-crew aandroeg werd afgekeurd en hierdoor moest het ontwerp op het laatste moment nog worden aangepast, terwijl de schets al op canvas stond. Eigenlijk overbodig om te zeggen dat de UEFA de boosdoener was. Gelijktijdig met het doek voor Barcelona-thuis werkte de 76-crew aan een doek voor Para. Op de dag van Ajax - NAC (en deze DMH), 7 december 2013, is het precies tien jaar geleden dat Para overleed. Pagina 15 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 16