VAK410 Anno 2001 Sche k l M Almere C4FEIMR KOFFIEl ARCHITECTEN EN INGENIEURS BV www.w3architecten.nl VAK410 geschiedenis. FC Volendam - Ajax Flet is voor iedereen bekend, dat een icoon uit de Ajax' supporterskringen ons in december 2003 ontvallen is. Para Smit was voor velen een voorbeeld maar ook een goede vriend. Tijdens de wedstrijd tegen Volendam op 7 december 2008, was het inmiddels alweer 5 jaar geleden dat we Para verloren. Dit kon natuurlijk niet onopgemerkt blijven, en daarom werd met de verschillende supportersgroepen op dat moment besloten om een mooi visueel plaatje te tonen deze wedstrijd ter ere van Para. Bij opkomst werden 4 grote bandieri getoond met daarop de letters P A R A en één met het portret van Para. Dit werd gevolgd door een tiental fakkels onder begeleiding van You'll never walk alone, wat voor velen het tot een emotioneel moment maakte. Ajax won de wedstrijd overigens met 1-2, na een maand eerder nog uitgeschakeld te zijn door Volendam in de beker. Verder maakte tijdens deze wedstrijd Daley Blind zijn debuut onder trainer Marco van Basten. Maar goed, dat zijn allemaal bijzaken op deze 7 december 2008. Flet draaide op deze dag maar om één ding, om één iemand.. Para... Voor Altijd... Ajax - NAC Breda Vrijdagavond 12 december 2008. We spelen tegen NAC Breda, we winnen de pot met 3-0. Nadat vorige week de wedstrijd tegen Volendam in het teken stond van Para, stond deze wedstrijd in het teken van het thema 'stop stadionverboden'. Dit omdat de dag na de 12e, de datum 13-12 is, daarom leek het ons een goed moment om stil te staan bij dit uiterst belangrijke thema. Fouilleringen, ID-controles, camerabewaking, stewards, beveiligers en agenten. Flet pakket aan maatregelen wordt anno 2008 steeds groter tegen de supporter. Vandaag wordt er bij ingang Zuid J voor het eerst maar eens een vuurwerkhond ingeschakeld. Een aantal jongens hebben een SV aan hun broek hangen voor het afsteken van een fakkel tijdens de herdenking van Para in Volendam. Waar veel jongens zijn 'gematst' in voorgaande seizoen heeft Ajax dit seizoen de aanval hoog ingezet door te gaan strooien met SV's. Stadionverboden voor het bekrassen van een glasplaat, het plakken van stickers, het afsteken van een fakkel of het 'verdacht' ophouden in de omgeving van het home. Het geinen en stoeien in een vriendengroep, een bandieri die op de 1e ring beland en een dubieus geval van het negeren van een stewardbevel om op de omloop even te praten. Een SV, probleemoplossend? Een paar maanden geen Ajax en een hoge boete, effectief is het niet. Dat moet de tijd dat de stadionverboden worden uitgegeven al wel hebben uitgemaakt. Kut is het wel, jongens worden opgezadeld met een torenhoge boete. De 'problemen' worden niet met een SV opgelost. Daarnaast blijven de jongens altijd behoren tot de groep, zij zijn bij ons, altijd. Alleen die 90 minuten in het stadion niet. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 13