Bizarre avond Manuel Oinsdag 26 november: een dag waar al weken naar uit werd gekeken. In de Arena zou de wedstrijd van het jaar worden gespeeld. Ajax zou dan het grote FC Barcelona ontvangen. In meerdere opzichten werd het een dag om nooit meer te vergeten. Ons Aller Ajax versloeg de voetbal miljonairs met 2-1Zeker de eerste helft was Ajax superieur en met rust stond onze club met 2-0 voor. Maar er gebeurde nog iets in de eerste helft. Tussen de eerste en tweede goal speelde er zich een groot drama af in de gracht op Zuid. Na de eerste goal ging ik een frietje halen en nadat ik terug op het vak was kwam ik er al snel achter dat er iets was gebeurd op vak 125. Vele gezichten waren naar beneden gericht. Was het misschien een bal die in de gracht was gekomen? Maar de sfeer was zodanig dat dat eigenlijk niet het geval kon zijn. Ik verliet mijn stoel en ging kijken. Tot mijn verbazing zag ik een man bewegingsloos in de gracht liggen. Om mij heen werd er door meerdere supporters al om een dokter geroepen. Uit mijn ooghoek zag ik een steward wegrennen, waarschijnlijk om hulp te gaan halen. Ik twijfelde geen moment en liet mij vanaf de tribune in de gracht zakken om hulp te verlenen. De man lag er zodanig bij dat acute hulp noodzakelijk was. Zelf ben ik al 11 jaar in het bezit van een EHBO diploma en krijg elke acht maanden een opfriscursus. Bij de man aangekomen, zag ik dat hij er niet goed bijlag. Er kwam bloed uit zijn hoofd maar wat mij de meeste zorgen baarde was dat hij niet ademde en zijn mond vol met bloed zat. Mijn eerste actie was dan ook dat ik zijn mond leeghaalde en hem zodanig neerlegde dat hij weer kon ademen. Dit terwijl ik steeds zijn nek ondersteunde. Inmiddels kwamen ook de eerste hulpverleners en stewards bij het slachtoffer. Juist op dat moment scoorde Ajax de 2-0. Op de zuidzijde werd niet gejuicht, sterker nog iedereen was aangeslagen. De rest van het stadion kreeg in eerste instantie echter niet mee dat er iemand vocht voor zijn leven, dat werd pas duidelijk in de rust. Totdat de man op de brancard lag heb ik steeds naast hem gezeten en hulp verleend. Ik werd nog bedankt en kreeg complimenten van Jos, een van de ziekenbroeders. In de rust werd ik onder begeleiding naar het vak teruggebracht. Op het vak teruggekomen wilde ik eerst even bijkomen voordat ik andere supporters te woord stond. Toen het slachtoffer in de ambulance lag werd hij onder luid applaus de gracht uit gereden richting ziekenhuis. Ondanks dat er iets ergs was gebeurd keerde na 20 minuten in de tweede helft de sfeer weer langzaam terug op Zuid. Op woensdag, nadat ik erachter was gekomen waar de man lag, ben ik naar het ziekenhuis geweest. Daar heb ik de familie van de 46 jarige man ontmoet, uitgelegd wie ik was en hen sterkte toegewenst. Op donderdagavond was er een bijeenkomst in het supportershome om over het ongeval te praten voor degenen die daar behoefte aan hadden. Mensen van de hulpverlening, Ajax en anderen waren aanwezig. Ook ik ben daar naar toe gegaan. In eerste instantie wilde ik dat niet maar ik werd gebeld door Theo de hoofdsteward. Tijdens de bijeenkomst werd ik ook aangesproken en bedankt door Theo en een aantal anderen. Ook werd mij toen door een van de ziekenbroeders gezegd dat ik goed gehandeld heb door eerst levensreddende acties toe te passen en zijn luchtweqen vrij te krijqen. Tevens kreeq ik via de .li r i i i i- i Edwin van der Sac^ post een bedankbrief ondertekend door Edwin Directeur Mefiöig van der Sar. Beste Manuel, Namens de directie van Ajax spreek ik hierbij graag onze waardering uit voor jouw optreden r de ongelukkige val van de supporter tijdens de wedstrijd Ajax-FC Barcelona. Ajax is trots met heldhaftige supporters zoals jij. Met vriendelijke gr AFC Ajax De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 11