Staaltje hooghouden STH-CRW Na acht seizoenen vertrok Gerrie naar Real Betis. Hij bleef daar drie seizoenen. Daarna speelde hij achtereenvolgens bij Volendam, MW, Seiko Hong Kong, DS'79 en weer een seizoen bij Volendam. Gerrie sloot zijn carrière af bij de amateurs van VZV uit het Noord-Hollandse 't Veld. Gerrie bleef actief in de voetballerij en organiseerde met zijn jongere broer Arnold voetbalclinics bij jeugdteams. Maar hij bleef tot aan zijn overlijden ook actief bij Ajax; als scout. De erelijst van Gerrie is erg indrukwekkend. Kampioen Eerste Divisie met Volendam, Drie maal landskampioen, drie bekers, drie keer Europa Cup 1 winnaar, twee Europese supercups en een wereldbeker met Ajax, de beker met Real Betis en twee maal landskampioen met Seiko Hong Kong. De kleine weetjes maken de carrière van Gerrie Mühren nog indrukwekkender. Hij maakte het duizendste doelpunt in de Eredivisie voor Ajax op 20 oktober 1968 in de wedstrijd tegen Telstar (9- 2). In het eerste van Ajax speelde hij 298 keer en hij maakte 72 doelpunten. Hij speelde zeven keer tegen Real Madrid en verloor nooit. Hij werd in 1977 Voetballer van het jaar in Spanje. Aan de bekerwedstrijd tegen, uitgerekend, Volendam van 25 september voorafgaand werd één minuut stilte gehouden en werd het megadoek met afbeelding van Gerrie uitgerold. Op de balustrade prijkte het In Memoriam. In het maken daarvan hebben South Crew en F-Side weer heel wat uren gestoken. f^EGON Als kers op de taart kwam het gerenommeerde Engelse voetbaltijdschrift FourFourTwo begin oktober met de publicatie van de Top 20 van grootste clubteams ooit. Daarin komt het gouden Ajax waar ook Gerrie Mühren vijfjaar deel van uit maakte op de eerste plaats. En ondanks dat velen van ons Gerrie nooit hebben zien voetballen in Ajax 1staan de beelden van het hooghouden in het hol van de leeuw op het netvlies gebrand. Als je zo herinnerd wordt, dan ben je een echte Ajacied! Gerrie, rust zacht! STH CRW www.sthcrw.nl De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 7