y 2Q3 ALTIJD AJACIED itduels: twenty's plenty - of voor 'n Joet sta je Goed Goed voorbeeld doet volgen hopen wij: aan de andere kant van de Noordzee waarderen clubs de uitfans. De Premier League maakte bekend dat uit de miljoenen aan tv-inkomsten jaarlijks verplicht een deel (235.000 euro per club) apart moet worden gehouden voor de meest fanatieke supporters. Ok, verplicht iets doen voor jouw trouwe aanhang omdat de wedstrijdorganisator 't oplegt, klinkt niet hartverwarmend. Daarom is goed te zien dat bijvoorbeeld spelers en technische staf van Manchester City de ponden van hun oliesjeik Mansour deels beschikbaar stellen voor hun uitfans. Nu is 1000 euro voor de grootverdieners in het lichtblauw een fooi - toch is de intentie super. "Of wij nou winnen, verliezen of gelijkspelen; ons uitvak laat zich altijd horen. Ik hoop dat we met dit gebaar als club kunnen laten zien hoe blij wij zijn met de support van onze supporters," zegt aanvoerder Vincent Kompany. Engelse supporters spreken zich zich nadrukkelijk uit tegen de hoge prijzen van het uitvak. Fan-zijn voelen ze steeds meer in de portemonnee. Het aantal uitsupporters daalde de afgelopen 5 jaar met 10 procent. De Football Supporters Federation startte in 2013 een actie onder de noemer Twenty's Plenty. Twintig pond (zo'n 25 euro) moet genoeg zijn voor een uitkaartje (exclusief vervoer). Zonder Google Translator: "Supporters call upon football clubs at all levels of the game to recognise and reward the amazing contribution of travelling fans by getting together to agree an across the board price cap on away match tickets of £20." En Ajacieden? Die betalen voor een gemiddeld duelletje NEC-uit liefst 35 euro. Inclusief vervoer, maar toch. Het bedrag is exclusief eten S. drinken en benzine om naar de opstapplaats of de Arena te rijden. Uitwedstrijden worden steeds duurder en uitvakken steeds leger (thuistribunes zijn steeds beter gevuld, overigens). Genoemde redenen: crisis, Fox zendt 't toch uit, onmogelijke aanvangstijdstippen, vervelende combi's, vijandigheid in plaats van gastvrijheid... Maar reken erop dat ook de prijs een rol speelt. Zou het dan niet mooi zijn als we hier wat leren van de Engelse initiatieven? Met de komst van Fox stegen de inkomsten van de clubs. Zouden daar nog wat eurootjes van overblijven voor de trouwste fans? Dat moet dan gaan op basis van gelijkwaardigheid in alle stadions. Alle uitvakken een tientje, zoiets. Niet Twenty's Plenty, maar voor een Joet sta je Goed. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten de financieel verantwoordelijken bij de clubs met behoorlijk lagere inkomsten genoegen nemen. Nu betalen trouwe supporters de hoofdprijs. Want er is niets mooiers dan het steunen van je club. Houd ajaxlife.nl in de gaten voor updates over dit onderwerp (en over Ajax, natuurlijk). Pagina 3 De Meersche Helden 2013 - 2Q14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 4