Over Ons SAC Opgepakt, wat nu? Je bent opgepakt bij een voetbalwedstrijd. Wat nu? Als je door de politie wordt aangehouden dan wordt je meestal voor enige tijd vastgezet. Afhankelijk van het delict kan je na een bepaalde tijd (paar uur/dagen) worden vrijgelaten. Je krijgt dan een dagvaarding van de politie mee of een transactieaanbod. Transactie-aanbod: Een transactie-aanbod betekent dat je een boete moet betalen. Betaal je de boete dan word je geacht schuld erkend te hebben aan het strafbare feit waarvan je verdacht wordt. Betaal je de boete niet dan zal je worden gedagvaard voor de politierechter. Indien je van mening bent dat jouw arrestatie onterecht was, wacht dan in ieder geval met het betalen van een boete of een transactie-aanbod. Neem eerst contact op met een advocaat. Dagvaarding: Als je na je arrestatie wordt vrijgelaten dan kan je een dagvaarding meekrijgen. Dit houdt in dat het Openbaar Ministerie (OM) je wil vervolgen en de rechter je uiteindelijk een straf wil laten opleggen. Ook als je een transactie-aanbod niet betaalt, kan het zijn dat je een dagvaarding krijgt zodat je alsnog voor de rechter moet verschijnen. Advocaat: We adviseren bij arrestatie, boete of stadionverbod altijd een advocaat in te schakelen. Word je gearresteerd en heb je geen eigen advocaat dan krijg je een piketadvocaat toegewezen. Kan je geen advocaat betalen dan is het mogelijk om een toevoeging aan te vragen bij de Raad voor Rechtsbijstand. Stadionverboden De KNVB legt landelijke stadionverboden op aan supporters die zich bij of rondom voetbalwedstrijden - kort gezegd - misdragen. De bevoegdheid tot het opleggen van landelijke stadionverboden is vastgelegd in de Reglementenbundel Betaald Voetbal 2013/'14. De Standaardvoorwaarden kunnen worden beschouwd als algemene voorwaarden en worden van toepassing bij de koop van een toegangskaartje voor een wedstrijd in het betaald voetbal of bij de aanschaf van een seizoenskaart. Relatie: Doordat de bevoegdheid voor het opleggen van landelijke stadionverboden is gebaseerd op deze voorwaarden, is een contractuele relatie vereist tussen de KNVB en de supporter aan wie de KNVB een stadionverbod wil opleggen. Gebleken is dat deze contractuele relatie tussen de KNVB en de supporter lang niet altijd bestaat. In dat geval baseert de KNVB de bevoegdheid tot het opleggen van een landelijk stadionverbod op de volmacht. Volmacht: De betaaldvoetbalorganisaties hebben de KNVB gemachtigd om hun recht cm personen de toegang tot hun stadion te ontzeggen (op grond van het zogeheten huisrecht) uit te oefenen. Hierdoor is de KNVB in staat om - zelfs indien geen sprake is van een contractuele relatie tussen de KNVB en een supporter - een landelijk stadionverbod op te leggen Pagina 33 De Meersche Helden 2Ü13 - 2Q14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 34