et d bus naar Glasgow redactie Met enige vertraging werd de reis voortgezet naar Glasgow. Daar kwamen we om 14.00 uur plaatselijke tijd aan. Snel werden de bussen geparkeerd om nog even wat informatie aan de mannen door spelen en dan, hup de stad in. Al snel waren we in het centrum en we zagen al meteen dat we niet de enige Ajacieden waren. 2600 Supporters met kaartje waren er om onze ploeg later die dag te steunen tegen Celtic. Na wat gegeten te hebben, vertrokken we richting het stadion. We pakten de taxi en dat werd meteen al een legendarische taxirit. Wat bleek: de chauffeur was een die-hard Rangers fan. Alles wat voor de vijand was kraakte hij tot de grond af. Ook kwam de verboden song ter sprake en hij legde ons uit wat de geschiedenis daarvan was. Dus wij even mee zingen. Dat werd echter niet goed opgevat door een andere taxichauffeur. Maar ja, dat was logisch want hij was een Celtic fan. Wordt de song gezongen in het stadion dan kan je zelfs gevangenis straf krijgen. Dus laten we de tekst maar niet plaatsen. Aangekomen bij het stadion was het al lekker druk. De laatste Ajax supporters moesten nog even omwisselen en gingen tegelijk met ons het stadion binnen. Het uitvak was vol en de sfeer zat er eigenlijk meteen al goed in. ledereen deed mee. Wij hadden dit nog nooit meegemaakt, zeker de laatste jaren niet. Het was top qua sfeer Iedereen zong hard mee en achteraf bleek dat we goed te horen waren. Maar ook een pluim voor de Celtic fans! Die staan als één blok achter hun club. Alle vakken doen mee en dat waren echte kippenvel momenten. Daar kunnen ze in de Arena nog wat van leren. Daar beginnen die klootzakken na twee slechte ballen het team al uit te fluiten (en noemen ze zich Ajax-fans). Helaas verloren we de wedstrijd. Verdiend of onverdiend, als je de bal er niet in schiet word het al een stuk moeilijker om te winnen. De Meersche Helden 2013 - 2014 Pagina 3D

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 31