Met d bus naar Glas i ow redactie Pagina 29 De Meersche Helden 2013 - 2014 eken werd er al naar uitgekeken. Eigenlijk meteen al na de loting. De reis naar Barcelona was een droom maar de wedstrijd tegen Celtic en zeker de reis naar Glasgow zou qua voetbalbeleving en sfeer veel interessanter kunnen worden. We hadden allemaal wel eens beelden gezien van wat de supporters in Celtic Park voor sfeer kunnen brengen. De Meersche Helden had weer een busreis georganiseerd. Dit keer gingen we met 116 man richting Glasgow. We vertrokken richting IJmuiden om daar de boot naar Newcastle te pakken en dan met de bus het laatste stuk naar (Glasgow te rijden. Maar zoals altijd werden we in IJmuiden al opgewacht door onze vrienden met de platte pet. Er was een redelijke strenge controle met name op drugs. De drugshonden die aanwezig waren gingen ook regelmatig zitten wat in hield dat de persoon bij wie ze gingen zitten meteen al verdacht was. De verdachte werd meegenomen om nader te worden onderzocht. Ze werden geheel gestript en stonden uiteindelijk naakt om aan te tonen dat ze niks bij zich hadden. Wie waren uiteindelijk de honden? In ieder geval werden we wel zo behandeld.... Nadat alle supporters de douane gepasseerd waren konden we met de gehele groep richting de UK gaan. De bootreis naar Newcastle verliep, op wat kleine akkefietjes na, goed. Drie van onze passagiers werden opgepakt en kregen een vijf-jarig verbod om met een boot van DFDS te varen. Dat gold wereldwijd, dus meteen hadden we al een probleem. Want hoe kwamen we nu thuis? Maar goed, ons motto is: samen uit, samen thuis dus al snel werd er voor een oplossing gezorgd. Wij zouden terug varen via Calais. Daar hebben ze ook andere ferry's. Wij zouden dan met DFDS teruggaan en de boefjes met PS.O.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 30