Blind vertrouwen in Blind Wit-Rood-Wit hart. U=!/anny Blind wie kent hem niet, Danny Blind, Danny Blind is een echte Ajacied!' Dit werd in de '90- er jaren met vaste regelmaat vanaf de Diemerzijde gezongen. Danny, een verdediger met de juiste instelling. Niet bang om het duel aan te gaan. Nooit te beroerd om het vuile werk op te knappen. Met snor en wapperend 'matje' in zijn nek opkomend naar de helft van de vijand om druk te zetten. Als aanvoerder het voortouw nemend. De nemer van de beslissende strafschop in de wedstrijd om de wereldbeker tegen Gremio in Tokio. Man of the match in diezelfde wedstrijd. Winnaar van ALLE prijzen in clubverband. Kampioen in '88 met oranje. Danny Blind, wie kent hem niet. Danny heeft veel goed gedaan voor onze club. In het verleden zowel als voetballer als technisch directeur. Zijn hoodtrainerschap pakte minder goed uit, maar je kan ook niet alles hebben. Tegenwoordig is Danny assistant van zijn grootmeester, Louis van Gaal. Zijn andere grootmeester, Johan Cruijff, heeft een andere visie waardoor ze helaas blijkbaar niet meer door één deur kunnen. Danny mag dan wel een andere visie hebben maar het blijft een echte Ajacied. In de voorbereiding op het seizoen '89-'90 ging Ajax op trainingskamp en speelde Danny op zaterdag 8 juli een oefenwedstrijd tegen Sparta Nijkerk. Na een week van huis te zijn geweest had Danny wel weer zin om iets leuks met zijn vrouw Yvonne te gaan doen. Waarschijnlijk eerst ergens uit eten. Een biertje en een wijntje erbij en eenmaal thuis nog het toetje in bed. Negen maanden later, op 9 maart 1990, werd Daley geboren. Wat Danny toen nog niet kon weten, maar waarschijnlijk wel hoopte, is dat zijn zoon 18 jaar later zijn debuut in het eerste van Ajax zou gaan maken. In en tegen Volendam kwam Daley in het veld. Hij zette druk bij de cornervlag en was er zo indirect voor verantwoordelijk dat de volgende bekerronde werd gehaald. Inmiddels is Daley niet meer weg te denken uit de basis. Tegen FC Tukker was hij de aanjager van achteruit. Hij durft druk te zetten, acties te maken en zelfs zijn ploeggenoten te coachen. Waar hij in het verleden werd uitgefloten door toeschouwers, wordt hij nu toegzongen. Het duurde lang voor zijn contract werd verlengd. Maar gelukkig is het goed gekomen. Daley Blind wie kent hem niet, Daley Blind, Daley Blind is een echte Ajacied! Wit-rood-wit hart. PS. Danny bedankt voor alles! De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 29