Dsc^tp© sMfë mm ITerwijl iedereen zich druk maakt over die zeikneger die Zwarte Piet met een ander kleurtje op zijn porem in de rondte wil laten rennen, spelen er toch echt wel belangrijkere zaken. Want ondertussen wordt onze grote liefde bedreigd door een veel grotere ramp. Oh ja, het is echt heel erg! Onze hele identiteit als Ajacieden dreigt te verdwijnen, ja! Maar daar zullen jullie vast weer geen ene reet van hebben meegekregen. Nee, jullie hebben je allemaal weer druk lopen maken om die kloteneger in zijn maillot die binnenkort weer achter die knol aan over de daken rent om allemaal pleureszooi door je schoorsteen heen te flikkeren! Man, wat hebben jullie een mazzel dat ik jullie via dit blaadje een beetje op de hoogte hou, want anders hadden jullie nooit ergens vanaf geweten. Maar laat ik een en ander even uitleggen... Iedereen kent waarschijnlijk Uri Coronel wel... je weet wel, die man die dacht Johan Cruijff weg te kunnen pesten, maar er al snel achter kwam dat er niemand een grotere Jood is dan Johan. Nou, iedereen weet van Uri dat 'ie niet alleen een hekel heeft aan Cruijff, maar ook kan Uri niet zo goed tegen het woord "Jood". Uri vindt dat namelijk al snel erg kwetsend overkomen en probeert dus op alle mogelijke manieren dat woord uit de stadions te krijgen. Maar daar stopt Uri niet! Neehee, alle ophef die een hele kleine groep gefrustreerde klootzakken maakt over Zwarte Piet gaf Uri de perfecte gelegenheid om zijn sinistere plan tot uitvoer te brengen. Hoewel... eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Uri hierin niet alleen staat. Nee, hij behoort tot een hele kleine groepering (met daarbij onder andere ook Ralph Inbar, Xaviera Hollander, en Maurice de Hond). De groepering staat onder de Joodse bevolking beter bekend als "de zeik-Joden". Deze "zeik-joden" krijgen uitslag op hun besneden piemeltje bij elk woord, of elke zin, die zij pijnlijk vinden. En nu zul je je misschien afvragen wat dat dan voor vreselijke woorden of zinnen zijn, en dus zal ik een paar voorbeelden noemen. Het meest kwetsende woord is wel "Jodenkoek". Ja, die berg droge kruimels die bij elkaar geperst worden tot een dunne, ronde schijf en die wij kennen als Jodenkoek: kwetsend! Maar daarmee zijn we er nog niet, hoor! Neehee... ook de uitdrukking "hij heeft er een neusje voor": kwetsend! Maar ook "je neus in andermans zaken steken", "alle neuzen dezelfde kant op" en "iemand bij de neus nemen": kwetsend, kwetsend, kwetsend! Maar net als dat die kleine groep zeikende pestlijers die Zwarte Piet niet meer wil, wordt geconfronteerd met een grote groep van mensen die doodziek worden van dat gezeik, kunnen Uri en zijn vriendjes ook rekenen op een enorm grote tegenactie. Tenminste, die tegenactie ga ik hierbij op poten zetten! De actie heet "hoofd, schouders, Jodenneus". Want bij een goede actie hoort namelijk ook een strijdlied! Iedereen kent wel dat kinderliedje "hoofd, schouders, knie en teen". En dat je dan terwijl je dat zingt even je hoofd, schouders, knie en teen aanraakt. Maar dit strijdlied is dus "hoofd, schouders... Jodenneus!". Maar daar moet dan wel een speciale beweging bij. Dus je zingt het lied en je tikt dan eerst met je twee handen op je hoofd, dan met twee handen op je schouders, en daarna komt de afwijking op het origineel, dus opletten! Dan maak je met de vingers van je linkerhand een cirkel om je neus, zet je vingers van je rechterhand er op dezelfde manier tegenaan, en dan maak je met je rechterhand een boog naar ongeveer een meter voor je gezicht. En in die boog zing je "Jodenneus"... en dat doe je dan twee keer. En da's pas het eerste couplet. In het originele liedje wordt dat gevolgd door "ogen, oren, puntje van je neus". Dat blijft in het strijdlied hetzelfde. Alleen raak je in deze versie niet echt je neus aan, maar hou je je wijsvinger zo ver mogelijk van je neus om een denkbeeldige superneus te maken! Kom op 410! Ik roep jullie op om de strijd te beginnen! Uit volle borst dit lied door de stadions knallen. Wat mij betreft met zo'n irritante trommel eronder. Maar knallen gaan we! En uit volle borst! JODENNEUS!! Pagina 27 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 28