Daley Blind interview het laatste moment. Siem de Jong is gelukkig gebleven die zou ook het elftal kunnen dragen. Zo vertrekken er elk jaar belangrijke spelers, Toby Alderweireld ook een belangrijke speler die op het laatst vertrekt. Gelukkig staan er ook altijd weer nieuwe spelers op. Is dat geen functie voor jou? Jawel, ik merk ook wel dat ik steeds mondiger word en wat stijg in de hiërarchie. Maar ik ben niet iemand die meteen op de voorgrond treedt, dat moet groeien. Ik merk zelf ook wel dat ik op bepaalde momenten belangrijker moet zijn. Voor mijzelf maar ook zeker voor het team. Wat voor een trainer is Frank de Boer? De beste die ik tot nu toe heb gehad. Hij heeft me vanaf dag één vertrouwen gegeven. Hij is eerlijk naar de spelers toe. Je weet gewoon dat je bij hem altijd een kans maakt als je maar hard genoeg knokt en uiteraard je niveau haalt. Hij zal een speler nooit afvallen, ik heb ontzettend veel geleerd van hem. Ik ben hem wel dankbaar dat hij altijd vertrouwen in mij heeft gehad. Je hebt als speler al diverse privé- en clubprijzen gewonnen, waaronder drie landstitels. Heb je het gevoel dat je je nog steeds moet bewijzen met name naar supporters toe? Je merkt wel dat Ajax supporters kritisch zijn. Ook in het stadion merk je dat ze snel gaan fluiten als er iets niet goed gaat. Maar ik heb niet het gevoel dat ik me nog echt moet bewijzen naar het publiek toe of naar iemand anders. Maar voor mezelf heb ik dat wel. Ik wil na elke wedstrijd met een goed gevoel het veld afstappen. Niet dat ik thuis kom en het gevoel heb dat ik er niet alles aan heb gedaan. Ik speel ook wel eens een slechte wedstrijd maar dan wil ik wel dat ik er alles aan heb gedaan en me voor de volle 100 heb gegeven. In de vorige vraag had je het al over het uitfluiten van de supporters, merk je dat ook bij uitwedstrijden? Vak410 en de F-Side verdienen mijn complimenten. Zij zijn echt top de laatste tijd. Ook al loopt het even niet lekker, ze blijven echt achter ons staan. Maar er zijn ook een paar vakken die weieens beginnen te fluiten.Dat helpt ons niet. De laatste weken hadden we het wel lastig en dan helpt het juist als de supporters ons steunen, ze hebben ons er doorheen getrokken en daar zijn we ze dankbaar voor en trots op. Pagina 23 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 24