Daley Blind interview Heb je de ambitie om ooit nog eens in het buitenland te voetballen? Zeg nooit nooit, maar afgelopen zomer waren er ook een paar clubs uit het buitenland die interesse hebben getoond. Mijn gevoel zei me echter dat ik nog hier bij Ajax moest blijven. Ik voel me ontzettend goed bij Ajax. Ik zit er al zo lang, ik wilde eigenlijk helemaal niet weg. Telkens als ik er over nadacht om weg te gaan dan had ik al een paar uur later het gevoel van: dat wil ik helemaal niet. Gelukkig heeft Ajax mij opnieuw een contract aangeboden en ik ben er trots op dat ik nog drie jaar heb bijgetekend. Ik zie mezelf nog wel heel wat jaren bij Ajax spelen. Is het mogelijk dat Daley Blind zijn hele loopbaan bij Ajax blijft voetballen? Ik zeg daar geen nee op. Je weet natuurlijk nooit wat de toekomst brengt en wat er misschien over een paar jaar op mijn pad komt. En misschien komt er nog wel zo'n periode dat de trainer het niet in me ziet zitten, of kan ik mijn draai niet vinden in een elftal onder bijvoorbeeld een andere trainer binnen Ajax. Ik heb er het natuurlijk wel eens met mijn vader over gehad die ook velen jaren bij Ajax heeft gevoetbald en het zou wel geweldig zijn om dat ook te doen. Welke buitenlandse competitie ligt jou het best? Ik denk dat de Spaanse competitie mij wel ligt. Ik denk dat ik ook in Engeland uit de voeten kan, maar ik ben niet een speler die er elk duel in moet kleunen en alle duels moet opzoeken. Ik hou van voetballen, het positiespel en dat word in Spanje meer gespeeld. De laatste jaren is er veel gebeurt binnen Ajax, krijg je daar als speler überhaupt iets van mee? Heel weinig, eigenlijk ook in de periode dat het heel druk was binnen de club Ajax. De discussies en dat wat er naar buiten kwam ging eigenlijk bijna nooit over het team. Het team was daar heel nuchter onder, wij hebben ons heel makkelijk kunnen focussen op het spel vorig jaar Dat was heel lekker voor ons en leidde ons uiteindelijk naar de landstitel. Helpt het dat er veel oud voetballers binnen Ajax nu een functie hebben binnen de club? Ik denk het wel. Vooral op het trainingsveld. Laatst stond ik met Jaap Stam nog een paar extra oefeningen te doen. Als Stam je dan wat uitlegt komt dat ook goed over, er staat wel iemand tegenover je die een top carrière heeft gehad als voetballer dus die weet waarover hij praat. Ik denk dat Ajax ook trots mag zijn dat veel oud spelers terug komen in welke functie dan ook. Veel jonge spelers kunnen daar veel van leren. Ajax heeft nu een jong team op het veld staan. Missen we daar eigenlijk niet een wat oudere speler denk aan Edgar Davids of Jaap Stam die op latere leeftijd bij Ajax kwamen en toen het team op sleeptouw namen. Misschien missen we soms wel enige ervaring. Het is ook elk jaar weer moeilijk. Vorig jaar ging Jan Vertonghen weg. Christian Eriksen zou dit jaar de meest ervaren middenvelder zijn die het team zou kunnen dragen en die vertrekt dan op De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 23