Daley Blind interview Je speelt vanaf je zevende jaar bij Ajax, heb je een gewone jeugd gehad of stond het volledig in het teken van voetbal? Ik heb wel een gewone jeugd gehad maar wel met in mijn achterhoofd dat voetbal altijd het hoofddoel was. Het wordt pas echt serieus als je een jaar of 15 bent als je denkt een contractje te kunnen binnenslepen. Dan gaat de focus volledig op het voetbal en de levenswijze is dan ook compleet op het voetbal gericht. Dan moet je wel eens een avondje stappen met vrienden laten schieten, daar heb ik natuurlijk nooit spijt van gehad. Is het soms niet moeilijk geweest om 'de zoon van' te zijn? Nee, ik vond en vind het juist iets om trots op te zijn. Natuurlijk word je sneller aangekeken en mensen letten meer op je als ze merken dat je de zoon van bent. Ik heb het echter altijd als een prettige druk ervaren en ik ben er trots op. In de winterstop van het seizoen 2009-2010 werd je verhuurd aan FC Groningen. Dacht je toen niet: Ajax zit er voor mij niet meer in? Het was voor mij wel een moeilijk moment □m de knoop door te hakken om naar FC Groningen te gaan. Ik weet nog goed dat ik □p vakantie ging en met mijn vader in de auto zat. We hadden het er toen over wat voor mij het beste was en wat ik moest doen. Het was toen duidelijk dat FC Groningen op dat moment meer perspectief had dan Ajax, maar ik heb Ajax nooit afgeschreven. Na dat seizoen heb ik met FC Groningen gesproken □ver overname maar dat wilde ik zelf eigenlijk niet. Ajax wilde me ook niet laten gaan en ik wilde voor mijn kansen bij Ajax gaan. Net voor de winterstop in het seizoen 2009-2010 ging Martin Jol weg en Kwam Frank de Boer als trainer bij Ajax. Dacht je toen niet: nieuwe ronde nieuwe kansen? Mede omdat Martin Jol het niet echt in je zag zitten? Het was voor mij een hele opluchting. Zeker omdat ik het gevoel had dat ik weer in beeld was. Frank heeft me toen bij hem geroepen en we hebben een goed gesprek gehad. Hij vertelde hoe mijn kansen lagen, de eerste wedstrijd stond ik ook meteen in de basis, dat was tegen Feijenoord. Je bent een kind van Ajax maar je werd niet altijd op handen gedragen door de supporters. Je speelde in het begin ook wisselvallig, je werd soms zelfs uitgefloten, wat deed dat met je? Dat heeft me wel geraakt. Dat heb ik vorig jaar ook uitgesproken. Ik ben geen speler die even aan komt waaien en na twee jaar weer weg is. Ik heb de gehele jeugd doorlopen en ik heb het uiteindelijk toch allemaal zelf gedaan. Ook al denken velen dat mijn vader me daarmee heeft geholpen maar zo is het niet. Ja, dan doet het pijn dat supporters me uitfluiten. Maar gelukkig is die periode nu voorbij. Ik ben blij met de steun van de supporters. Is dat ook een van de redenen geweest waarom de contractbesprekingen vorig seizoen zo stroef verliepen? Nee zeker niet, door diverse redenen werd dat steeds uitgesteld maar het lag zeker niet aan mij. In het seizoen 2012-2013 miste je geen wedstrijd in de competitie en werd je verkozen tot Ajacied van het jaar, is dat seizoen nog te overtreffen? Dat word wel heel lastig. Kampioen worden, speler van het jaar, het Nederlands elftal gehaald. Dat jaar zal ik nooit vergeten en dat is inderdaad heel moeilijk te overtreffen. Ik heb er eigenlijk nooit zo □ver nagedacht, maar zoals jullie het nu brengen wordt dat inderdaad wel heel lastig. Pagina 21 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 22