Na elke uitwedstrijd worden de Ajax-supporters geprezen om de geweldige sfeer en support in het uitvak. In Glasgow werd dit nog maar eens duidelijk. Iedereen is het er ook over eens dat we dit moeten uitstralen. Het doel is daarom om deze sfeer ook in ons eigen stadion te bewerkstelligen. De groep op 127 levert goed werk en groeit met de wedstrijd. Er is veel nieuwe jonge aanwas die het een eer vindt om er te mogen staan. Deze jongeren weten echter niet hoe het vroeger in De Meer was en heeft gua sfeer maken alleen VAK410 als voorbeeld. In plaats van kritiek op ze te leveren, kunnen we ook laten zien dat we waarderen wat ze voor hun club doen. Tijden veranderen. De cultuur bij Ajax in de jaren '90 was ook anders dan in de jaren '70. Dat zijn ontwikkelingen die we moeten accepteren. Natuurlijk moeten we kritisch blijven. Wij zijn Amsterdam, wij zijn de F-Side. Toch moeten we niet doorslaan in die negativiteit. Niemand wil meer die wedstrijden meemaken dat het 90 minuten lang dood was op Zuid. Of dat er alleen maar fluitconcerten te horen waren. En tuurlijk, als Ajax een belabberde wedstrijd heeft gespeeld maar uiteindelijk toch wint, dan is een "afterparty" op de omloop niet op zijn plaats. Zoals na de bekerwedstrijd tegen FC Volendam gebeurde. De sfeer die echter tijdens dit duel op de tribune werd gemaakt was ongekend. Dit werd door velen geprezen. Zowel Van der Sar als de spelers erkenden dat deze support de ploeg over de dode punten in de wedstrijd heeft getild. En daar doe je het toch voor? De Meersche Helden 2Q13 - 2014 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 17