F-SIDE MSI Un ons vorige artikel in dit mooie fanzine hadden we het over de revival van de F-Side. Na een aantal rustige jaren op de tribune besloot een groepje in maart 2012 dat het roer om moest. Op alle fronten moesten we weer laten zien waar we voor stonden. Te beginnen met de sfeer op Zuid 1. Dit heeft geresulteerd in een aantal mooie doeken. Maar niet alleen visueel wilden we wat bereiken, ook vocaal moest het beter. Flet moest een mix worden van oude F-Side songs en nieuwe liederen waar de jongere generatie meer bekend mee was. Om dit meer gestalte te geven werd er een hekje geplaatst onderin vak 127. Ook de trommels kwamen weer terug. Er werden jongens (capo's) aangewezen die de songs moesten gaan inzetten. Hoewel het in het begin nogal onwennig was, werd de sfeer uiteindelijk met de wedstrijd beter. Ook de interactie met VAK410 en de rest van het stadion verbeterde. En, het belangrijkste, de spelers op het veld toonden hun waardering en gaven aan dat de support vaak net die extra stimulans geeft op het veld. Ajax startte dit seizoen helaas erg matig. Desondanks probeerden de jongens op vak 127 de ploeg vocaal te steunen. Dit komt ze de laatste tijd nog weieens op kritiek te staan van andere supporters die vinden dat Ajax de steun moet verdienen. Uiteraard hebben deze supporters een punt. Bij een 0-2 achterstand is het ongepast om te gaan zingen en te springen alsof je net een finale gewonnen hebt. Het moet een wisselwerking zijn. Wij steunen Ajax zodat ze beter gaan spelen maar Ajax moet ook laten zien dat zij onze steun waard zijn. Iets nieuws inzetten is altijd vreemd in het begin en op het moment dat het op het veld niet draait dan wordt er al snel gezocht naar een zondebok. Echter, we moeten zorgen dat we als één man achter Ajax blijven staan. Een speler gaat niet beter spelen als we stil blijven of 'm gaan uitfluiten. Pagina 15 De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 16