And is niet fout - ©top d pr ssie! HB harder msterdam is vertrut. Althans, dat is mijn conclusie. Oorzaak? Gemeentelijk beleid dat is opgezet door mensen die van de stad Amsterdam het braafste jongetje van de klas willen maken. De Wallen worden grotendeels afgebroken, staan op een terras is verboden, de gemiddelde toerist die een fiets huurt kan deze ophalen bij de fietsencentrale ver buiten de ring (hoe weet een Spanjaard nou wat de betekenis is van een bord met de tekst 'fiets fout is fiets weg?') en kroegvergunningen worden aan de lopende band ingetrokken. Het ontbreekt de gemeente naar mijn mening aan een langetermijnvisie. Een visie die de identiteit van de stad intact houdt. Amsterdam is altijd al een tikkeltje anders geweest. Dat heeft de stad juist groot gemaakt. En anders hoeft niet per definitie fout te zijn. Maar volgens de gemeente is anders wel fout. En wanneer is iets volgens de gemeente anders? Als iets niet in het bestemmingsplan staat. Als een duurbetaald comité zich er niet over heeft gebogen of als er eerst massaal geprotesteerd moet worden om iets te bereiken dat voorheen heel eenvoudig was. Amsterdam is niet groot geworden met regeltjes. Amsterdam is groot geworden door de grenzen te verleggen. Door ruimte te maken voor zaken die de bewoners belangrijk vinden. Amsterdam was vrijheid, zelfontplooiing, cultuur, jezelf zijn en je kunnen uiten. Dit heeft geleid tot een bijzondere stad met bijzondere inwoners. Alleen het probleem is: de gemeente vind Amsterdam té bijzonder. Er moet gedacht worden aan zaken als 'imago' en 'positionering'. Amsterdam moet en zal het braafste jongetje van de klas worden. Het fanzine dat je nu in je handen hebt was vorig jaar rond deze tijd op sterven na dood. En dat zijn we nu nog steeds. Wij willen slechts bijdragen aan Ajax en Amsterdam. Dit door een platform te bieden dat alle supporters van ons aller Ajax aan elkaar verbind. Van binnen en buiten Amsterdam. Helaas ziet de gemeente (Stadsdeel Zuid-Oost) ons als ongewenst. Waarom? "Wat jullie doen past niet in het bestemmingsplan", aldus het stadsdeel... Daar heb je het al. Bestemmingsplan. Beleid. Beleidsbepalers. Wie zijn dat? Juist ja... Niet de Amsterdammer. Voor mij is het duidelijk. Amsterdam is vertrut. Hoofdzakelijk omdat de gemeente denkt: 'anders is fout'. Terwijl anders juist een kans is. Een kans die onze stad al eeuwen uniek maakt. Een kans die heeft bijgedragen aan een stad van 'slechts' 800.000 inwoners (anno 2013) die in één adem wordt genoemd met steden als New York, Parijs en weet ik het allemaal. Dat komt niet door regeltjes. Dat komt niet door een gemeente of overheid. Dat komt door ons: de Amsterdammers. En iedereen die iets voor de stad betekent. Groot en klein. Dus ook fanzine De Meersche Helden. Gemeente: anders is niet fout - stop de repressie De Meersche Helden 2013 - 2014

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 11