Opm d ogen voor Bjjnd Pepperoni (Om maar gelijk even de stemming er in te krijgen, Ajax word dit seizoen geen kampioen en ook overwinteren in Europa zal er niet inzitten. Zo dat is dan ook weer gezegd. De laatste keren dat ik voorspelde dat Ajax geen kampioen zou gaan worden, stonden we 34 wedstrijden verder met de schaal in de handen, dus een traditie die ik niet graag stop. Toch zie ik het dit jaar wel zwaar in, want de meesten hebben dus minimaal al 1 titel met Ajax gewonnen en willen het liefst z.s.m. achter hun oude teamgenoten Eriksen en Alderweireld aan en daarnaast zie ik een hoop versterkingen bij de overige ploegen. Europees gezien is het natuurlijk een zeer zware poule waarin Ajax is beland, maar ja dat is het risico van kampioen worden en meedoen in de Champions League. Barcelona, AC Milan Celtic, een voor een mooie namen, mooie stadions en zeker qua die laatste een prachtige aanhang die voor een fantastische sfeer kan zorgen. Met andere woorden, er is prachtig geloot en Ajax zal moeten laten zien waar ze nu staan op Europees niveau. Natuurlijk heeft een ploeg als Barcelona een wereldster als Messi in de gelederen, maar lees dan gewoon een keer het boek van oud Ajacied Zlatan over hoe hij werd afgestopt door de diverse verdedigers her der. Ben je juist spits en bevreesd voor de verdediging van de tegenstander, lees dan ook het boek en leer hoe je kan intimideren en scoren. Er valt genoeg te leren en daarna hebben we het er niet meer over, wanneer we vol trots zien hoe genoemde ploegen in Europa worden weggetikt door die club met smurfenlogo uit Mokum. Mooi toch ouwe. Zoals al eerder vermeld is er dus sprake van 2 oud-Ajacieden in de persoon van Eriksen en Alderweireld, want zij besloten vlak voor het verlopen van de transferdeadline Ajax te verlaten voor respectievelijk Tottenham Elotspur S. Atletico Madrid. Persoonlijk ben ik niet heel rouwig om hun vertrek en kijk ik meer uit naar hun opvolgers en ontwikkeling van het team, kunnen ze het opvangen en wie zal er (eindelijk) een keer opstaan als de echte leider van onze Amsterdamse trots. Eriksen had die kans dit seizoen, maar was dan alsnog volgend seizoen of misschien al in de winterstop de deur uitgelopen, waarop de club weer opzoek had moeten gaan naar een andere leider. De Meersche Helden 2Ü13 - 2014 Pagina 8 Natuurlijk weet iedereen met een beetje inzicht dat er allang een leider rondloopt in het team van Frank de Boer en die jongen heeft die genen gewoon van zijn vader, alleen moet hij nog van positie veranderen en meer een libero rol gaan invullen. Ja ik heb het hier over Daley Blind, want die gozer toont altijd inzet, durft mee te gaan naar voren en verzaakt steeds minder en minder. Als ik Blind zie spelen, zie ik iemand waarbij het hart nog enigszins rood wit is en dat is iets wat een leider van Ajax minimaal dient te bezitten. Mijn goede vriend "Blinde" Leo zal hier natuurlijk anders over denken, maar dat zal ik dit seizoen niet verder oprakelen in mijn columns (tenminste zo denk ik er nu over). Daley speelt in het eerste van Ajax, is tegenwoordig ook International en met straks de CL ook weer extra Europees in beeld. Hij zal dit seizoen nog verder groeien en aantonen dat hij de aanvoerdersband absoluut waard is. Kom op Frank, je bent toch niet blind? Waar ik toch ook mag hopen dat Ajax niet blind is, is dat gelul over die vieze pisvlek genaamd Henri v/d "er zit een aardappel in mijn strot" Aat, want het moet toch wel een uit de hand gelopen grap zijn om deze man voor te willen dragen als lid van Ajax. Wat een zieke gedachte. Mocht het wel zover komen, laten we dan ook gelijk geld gaan inzamelen onder supporters en een standbeeld voor die galbak maken, want als we het dan toch doen, dan ook maar gelijk op een uiterst zieke manier. Kan wel positief uitvallen, want moet je een keertje kotsen of zeiken rondom de Arena is daar altijd nog het standbeeld van die kakbal.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2013 | | pagina 9